Hindistan Bankası, Kripto Para Kullanıcılarını ‘Tehdit’ Etti!

Hindistan hükümeti ve ülkenin merkez bankası özellikle son iki yıl içerisinde kripto para birimlerine karşı adeta düşmanca bir tavır takındı ve görünüşe göre finansal sektörün bileşenleri olan bankalar da buna eşlik etmekte. 25 Nisan tarihinde gündeme gelen bir gelişmede Hindistan’ın kripto para birimlerini tamamen yasaklamayı düşünmesi, ülkedeki durumun kripto para yatırımcıları için çok daha kötü bir hal alabileceğini gözler önüne sermişti.

Hint bir kripto para yatırımcısının yayınladığı tweet’e göre ise, ülkenin en büyük özel bankası konumundaki HDFC, kullanıcılarına tehditkar mesajlar göndermeye başladı.

Resmi Twitter'da görüntüle
 

Hindistan’daki Yasak Devam Ediyor

 HDFC’nin gönderdiği bildirilerde, kullanıcıların ”sanal para birimi” işlemi yaptığının tespit edildiği ve bu işlemlerin nedeninin 30 gün içerisinde HDFC şubelerine giderek açıklanması gerektiği vurgulanmakta. Banka aksi taktirde başka hiçbir uyarıda bulunmadan ilgili kullanıcının hesabındaki işlemleri donduracağını ve bunun ülkenin merkez bankası RBI’nin genelgesinde yer alan bir madde olduğunu ifade etmekte.

HDFC daha önce de 2019 yılının Ocak ayında birkaç kullanıcının kripto para işlemlerini takibe almış ve olay yine gündeme taşınmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Japon Devinden, ‘Akıllı Kripto Para Cüzdan Kartı’ Üreticisine 15 Milyon Dolarlık Yatırım!

Sonrakini Oku

Charles Hoskinson: ”Shelley Bu Sene Gelecek, Yoksa Kendi Ayakkabımı Yerim!”

Bir Cevap Yazın