Hayes ve Zhao Karşı Karşıya Geldi

Kripto para birimi borsası Binance, en büyük rakiplerinden biri olan BitMEX’in suçlamalarıyla karşı karşıya bulunuyor. BitMEX, Binance’in uyduruk bir Bitcoin yatırım aracı sunduğunu iddia ediyor…

Hayes Zhao’ya Karşı

Binance CEO’su Changpeng Zhao ve BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Twitter üzerinden bir tartışmaya girdiler.

Zhao, Binance’in yatırımcıları son teknik hatalardan koruyan bir fiyat mekanizması icat ettiklerini dile getirdi. Ancak Binance’in Bitcoin vadeli işlem emirlerinde bu hafta aniden 300 dolarlık bir düşüş yaşandı. Normalde böyle bir durumda kayıplar yaşanır. Ama CEO yaptığı açıklamayla kimsenin herhangi bir kaybının olmadığından emin olduklarını ifade etti. Zhao yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Kimsenin bir kaybı olmadı, inovasyonumuz gereği likidasyon işlemleri için vadeli fiyatları değil endeks fiyatlarını kullanıyoruz.

Zhao bu sorunun farklı bir piyasa yapıcının hatasından kaynaklandığını da sözlerine ekledi.

Bununla birlikte kullanıcı fonları bozulmadan kalırken, BitMEX ile Binance arasında ayrı bir tartışma çıktı. Hayes, ilk önce kendi şirketinin Bitcoin likidasyonu için endeks fiyatını kullandığını ifade etti.

Hayes konuyla ilgili Zhao’yla deyim yerindeyse alay ederek Twitter üzerinden şu açıklamaları yaptı:

Bir daha ki sefere Singapur’da olduğumda  lütfen bir kripto para türevi platformu 101 çalışmalarıma katılın. Gelişmiş cntl + C cntl + V yöntemlerini öğretiyorum. Giriş fiyatı ise özkaynaklarınızın% 51’i…

U Dönüşü

Bunun üzerine Binance CEO’su adeta bir U dönüşü yaptı ve Hayes’a “bu yöntemin ilk olarak kendileri tarafından kullanıldığını iddia etmediğini” dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

Tweet’i tekrar okudum, belirtildiği gibi yanıltıcıydı. Endeks fiyatı likidasyonunun bizim icadımız olduğunu kastetmedim. Ama maalesef bir düzenleme yapamıyorum.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Altcoin Sezonu Sonunda Başladı Mı?

Sonrakini Oku

Tether 400 Milyon USDT Yaktı! Bitcoin ‘Yine’ Düşüşe Geçecek Mi?

Bir Cevap Yazın