Hafta Sonu Durgunluğu Yeni Hareketlerin Habercisi Mi?

Hafta sonu kripto paralar ve Bitcoin için oldukça durgun geçti. Her ne kadar birkaç direnç testi yapılmış olsa da Bitcoin’in destek seviyesine geri çekilmekle yetindiği söylenebilir. Analistlere göre bu durgunluk yeni fiyat hareketlerinin habercisi olabilir…

Yeni Fiyat Hareketleri

Cuma günü kısa ve anlık bir hareketle Bitcoin fiyatı 8.700 dolara kadar çıktı ve sonrasında 8.300 dolar seviyesine geri çekildi. Hafta sonu ise fiyat bu seviyede seyretmeye devam etti. Pazar günü fiyat 8.400 doların biraz üzerine çıkmış olsa da çok büyük hareketler yaşanmadı.

Bazı analistlere göre nispeten durgun geçen bu iki gün yeni fiyat hareketlerinin habercisi olabilir…

Konsolidasyonun devam etmesi durumunda bazı analistlere göre ciddi düşüşler yaşanabilir. Bu durum son yaşandığında Mart 2018’di ve 50 günlük hareketli ortalama 200 günlük MA seviyesinin altına düşmüştü.

Newsbtc’nin haberine göre uzun vadeli kripto para yatırımcısı ve analist Nick Cote Bitcoin için “basit durum” olarak nitelendirdiği bir tablo çizdi ve şu açıklamayı yaptı:

Yukarı yön: 9.000 – 9.300 dolar (eski günler)

Aşağı yön: 7.400 – 7.750 dolar (haftalık destek seviyesi)

İki taraf içinde %9’luk güzel bir hareket var

Altcoin’lerde Durum Ne?

Her ne kadar eski parıltılı günlerle karşılaştırıldığında altcoin’lerin muhteşem kazançlar elde ettiğini söyleyemesek de küçük kazançların elde edildiği görülüyor.

Ethereum Cuma günü 195 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Ancak Bitcoin gibi ETH da hafta sonunu oldukça durgun geçirdi. Ethereum 200 dolar psikolojik seviyesini kırana kadar muhtemelen ya bu seviyelerde ya da daha düşük seviyelerde yoluna devam edecek.

Piyasa hacmi bakımından üçüncü en büyük kripto para birimi olan Ripple ise %4’lük bir artışla 0.285 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak ETH gibi XRP de 0.30 dolar psikolojik seviyesinin üzerini görene kadar ETH ile aynı şekilde hareket edecek gibi görünüyor.

Bunların yanında bazı altcoin’ler 2019 yılında çok büyük değer kazandı ve Bitcoin’i bile geride bıraktı. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Libra, Dünya Bankalarını Dijital Dönüşüm İçin Hazırlayacak”

Sonrakini Oku

150 Yıllık Kilise Bitcoin İle Satılıyor!

Bir Cevap Yazın