Hafta Sona Ermeden Yeni Bir Düşüş Yaşanır Mı?

Kasım ayı Bitcoin için nispeten güzel başladı. Ancak çizelgeler bu hafta sona ermeden güzel gidişin son bulabileceğini gösteriyor.

8.300 Destek Seviyesi

Hafta içinde Bitcoin fiyatı 9.616 dolar seviyesine kadar ulaştı ve 9.100 dolar seviyesinde destek bulduğunu ifade edebiliriz. Geçtiğimiz 5 gün, işlem hacmi neredeyse durma noktasına geldiği için de fiyat volatilitesinin düşük kaldığı söylenebilir.

Bitcoin fiyatı 20 günlük hareketli ortalamaya (DMA) yaklaşıyor ve bu durum, hacim profilinde görülebilir aralık (VPVR) üzerindeki bir hacim aralığı ile aynı çizgide bulunuyor. Lider kripto para biriminin 9.100 dolar seviyesinin altına düşmesi 8.950 dolara bir geri çekilmenin yaşanacağı şeklinde yorumlanıyor. Bu da alıcıların harekete geçmesini ve piyasadaki işlem hacimlerinde artışlar olmasın sağlayabilir.

Eğer beklenen alış işlemleri gerçekleşmezse fiyat 8.600 dolar seviyesine kadar düşebilir ve 8.300 dolar büyük bir destek seviyesi olduğu için bu nokta Bitcoin’in bir sonraki duraklama noktası olabilir.

Bitcoin Düşüş Eğiliminde

Haftalık grafikte gösterildiği gibi Bitcoin fiyatı düşüş eğilimi çiziyor. Eğer alıcılar 8.950 dolar seviyesinden beklenen alımı yapmazlarsa grafiklere göre 8.300 dolara kadar bir düşüş başlayabilir.

Ancak alıcılar ve satıcılar bir hareket planı belirleyemedikleri için fiyatın belirsiz olduğu da ifade edilebilir.

Bununla beraber Bitcoin boğaları, 9.500 direnç seviyesinin kırılmasını ve artışın başlamasını bekliyor. Analistlere göre bu seviyenin aşılmasıyla fiyat yeniden 10.000 doların üzerine çıkabilir.

Bunların yanında Crypto Thies isimli bir Twitter kullanıcısı, Bitcoin’in şu an için hacim açısından iyiye gittiğini ima ettikten sonra, hareketli ortalama indikatörünün volatiliteye işaret ettiğini dile getirdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum’un Istanbul Hard Fork’u İçin Tarih Verildi!

Sonrakini Oku

Volvo’dan İlk Niteliğinde Blockchain Girişimi!

Bir Cevap Yazın