Güney Kore Maliye Bakanı: Blockchain Dünyayı Değiştirebilir

Yonhap Haber Ajansı’na göre, Güney Kore Maliye Bakanı Kim Dong-Yeon, ekonomik görüşmeler için Çin’e yaptığı ziyarette, “Blockchain teknolojisi, dünyadaki düzeni değiştirecek ve devrim yaratacak niteliktedir.” diyerek Blockchain hakkında olumlu görüşleri olduğunu belirtti.

Ayrıca Kore’nin bir başka haber sitesi Chosun’a göre, Yeon, Güney Kore Maliye Bakanlığı’nın kripto para birimlerini yasaklamaya yada kısıtlamaya yönelik planları olmadığını da yineledi. Yeon şunları ekledi;

“Blockchain teknolojisi dördüncü endüstriyel devrimini tetikleyecek önemli bir teknolojik gelişme, bu nedenle bakanlığımız kripto para piyasasını regüle edecek çalışmalara devam etmektedir. Yasa dışı kripto para olaylarına karşın bakanlığımız sıkı düzenlemeler getirecektir.”

Bunun yanında Blockchain teknolojisinin kullanılabilmesi için kripto paraların gerekli olmadığını düşünen kesimin tersine Yeon; iki olgunun birbirinden ayrılamayacağını vurgulayarak, “Blockchain ağına katılımı teşvik etmek için kripto para birimleri gereklidir.” şeklinde görüşlerini belirtti.

Yeon, kripto paralar ve blockchain hakkındaki bu olumlu yorumlarını; ülkenin kripto para ticaretine ilişkin yasakları, kripto para yatırımlarına gelen sert kısıtlamalar ve genel kripto para yasağı korkularının üzerine yapmış oldu ve kripto para yatırımcılarını bir hayli rahatlattı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin bu kez tıp sektörüne yatırım yaptı

Sonrakini Oku

Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan’dan Kripto Para Hamleleri

Bir Cevap Yazın