Güncel Piyasa Verileri ve On-Chain Metrikleri: Ethereum’da (ETH) Teknik Görünüm!

Son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde volatilitesi oldukça yüksek fiyat hareketleri kaydeden Ethereum (ETH), hafta içerisinde 3.200 dolar fiyat seviyelerine önemli ölçüde yaklaşsa da piyasanın yeniden düşüş yönlü bir ivme yakalaması ile birlikte 3.000 dolar fiyat seviyelerine geri çekildi.

Güncel Metrikler

Ethereum (ETH), son 1 haftalık zaman diliminde kaydettiği yükseliş hareketleri ile birlikte 3.200 dolar fiyat seviyelerine önemli ölçüde yaklaşsa da piyasanın düşüş yönlü bir ivme yakalamasının ardından yönünü yeniden aşağı çevirdi. Son 1 haftalık zaman diliminde volatilitesi oldukça yüksek fiyat hareketleri kaydeden ETH, hafta içerisinde 3.170 dolar fiyat seviyelerinden başlattığı değer kayıpları ile birlikte 3.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para analiz ve araştırma şirketi olan Messari’den elde edilen verilere göre, kripto para borsalarındaki ETH arzında önemli bir düşüş kaydedildi.  Öte yandan WhaleStats verilerine göre ise Ethereum balinaları da Mart ayı başından bu yana ETH birikimleri önemli ölçüde arttırdı.

Ayrıca Ethereum ağında son dönemlerde gerçekleşen ve yakın dönemde gerçekleşecek olan önemli güncellemer ve bu bağlamda Ethereum’un Proof of Stake (PoS) algoritmasına geçişi, yatırımcılar tarafında önemli bir heyecan yarattı. Ayrıca ETH, son dönemlerde piyasadaki düşüş eğilimi ile birlikte aşağı yönlü bir ivme yakalasa da bu süreçte önemli destek seviyelerini büyük ölçüde kormayı başardı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatte kaydettiği volatilitesi yüksek düşüş hareketleri ile birlikte 40.600 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Altcoin’lerin çoğu, lider kripto para birimi Bitcoin’deki değer kayıplarının ardından yönünü yeniden aşağı çevirdi. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 2 trilyon doların altına geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Müzik NFT Platformlarına İlgi Artıyor: Çığ Gibi Büyüyen Token Satışı!

Sonrakini Oku

NFT Yatırımcıları Dikkat! Yeni Bir Akıllı Kontrat Saldırısı Hızla Yayılıyor! Bu Saldırıdan Nasıl Korunulur?

Bir Cevap Yazın