Grayscale’den Yeni Bitcoin (BTC) Rekoru!

Kısa süre önce Bitcoin (BTC) fonuna yönelik yatırımları askıya alan Grayscale, bunu yeniden açtı. Grayscale’in Bitcoin fonuna bu askıya alma işleminden sonra tek günde 12.319 BTC aktarıldığı görülüyor. Geçtiğimiz hafta yapılan 11.512 BTC’lik işlemden sonra bunun yeni bir rekor olduğu görülüyor.

Tek Günde 11.512 Bitcoin Aldı

Ünlü analist Kevin Rooke konu hakkında yaptığı açıklama ve hazırladığı grafikte Grayscale’in kendi rekoru kırdığını belirtti. 2020 yılının başından beri inanılmaz bir hız ve oranda Bitcoin alımı yapan şirketin BTC rezervleri %66 arttı. Bybt tarafından aktarılan verilere göre Grayscael’in toplam Bitcoin rezervi 572.000’e kadar yükseldi. GBTC an itibarıyla 13,7 milyar dolarlık Bitcoin’e sahip.

Şirketin diğer kripto paralar için de yatırım fonlarına sahip olduğu biliniyor. Grayscale’in tahmin edilebileceği gibi en çok ilgi çeken ürünü ise Bitcoin yatırım fonu. 2020 yılına oldukça yavaş başlayan Grayscale, Mart 2020 tarihinden sonra hiç görülmeyen bir hızla BTC alımı yaptı. Tabii ki bu alımların tek sorumlusu Grayscale değil.

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’e Doymuyor

Firma, kurumsal ve akredite yatırımcılara Bitcoin ile kripto para alım satım hizmeti sunuyor. Yani isteyenler belirli kripto paraların değerini temel alan Grayscale fonunun hisselerine yatırım yapabilmekte. Yatırım ne kadar artarsa Grayscale de o kadar fazla BTC veya ilgi duyulan kripto paradan almak zorunda kalıyor.

Grayscale fonlarında görülen bu muazzam artışın sebebi de 2020 yılında Bitcoin ile kripto paraların yaşadığı popülerlik olarak gösterilebilir. Kurumsal yatırımcı enflasyona karşı Bitcoin almaya yöneldikçe Grayscale’in alması gereken BTC miktarı daha da yükseliyor.

Altcoinler Bundan Ne Zaman Nemalanacak?

Bitcoin’e yani kripto para piyasasına daha fazla para girmesi, tahmin edilebileceği gibi altcoinleri de canlı tutmakta. Beklenen altcoin rallisi henüz gerçekleşmedi ancak yatırımcılarla analistlerin umutları hiç olmadığı kadar taze. Bitcoin’in 24.000 dolara kadar çıkan rallisi konsolidasyon sürecine girer ve piyasa hakimiyeti gerilerse altcoinlerin zamanı gelebilir.

XRP fiyatı ise böyle bir ralli sezonunda bile dün gelen haber nedeniyle sert düşmeye devam edebilir. XRP yatırımcılarının endişesi, SEC tarafından açılan dava ile ciddi anlamda arttı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Visa’dan Yeni Bir Kripto Para Ortaklığı Geldi

Sonrakini Oku

Ripple (XRP) CEO’sundan Dava ve XRP Delist Hakkında Yüreklere Su Serpen Açıklama

Bir Cevap Yazın