Grayscale’den Ethereum (ETH) Yatırımcılarına İyi Haber: İşlemler Yeniden Başladı

Bitcoin (BTC) fiyatının efsanevi yükselişinin arkasındaki kurumlardan birisi olarak gösterilen Grayscale, Ethereum için de iyi haber verdi. Grayscale direkt olarak kurumsal yatırımcıların kripto para sektörüne girişlerine aracılık ediyor.

Grayscale Yeniden Ethereum Alımlarını Başlattı

Kurduğu kripto para tabanlı tröst fonlarına yatırım yapanlar direkt olarak o kripto parayı almak yerine bunu temsil eden hisseleri alıyor. Grayscale ise bunların teminatı için piyasadan o kadar miktarda ETH veya ilgili kripto parayı almakta.  Dönem dönem alımları durduran Grayscale, yaptığı güncel açıklamada ETH alımlarını yeniden açacağnı belirtti.

Özel yatırımcılar için Ethereum Trust yatırımlarını tekrar açan Grayscale, 4 milyar dolarlık fonu büyütmek istiyor. Grayscale’in Bitcoin sonrasında en yüksek değere sahip olan Ethereum fonunun bu alımların yeniden açılması ile daha fazla büyümesi bekleniyor. Grayscale aldığı ve sattığı ETH’ler için ise kurumsal yatırımcılardan %2 komisyon alıyor.

eth

Ethereum Üzerindeki Alış Baskısı Artacaktır

Grayscale’in yeniden ETH alımlarını açması fiyat üzerinde olumlu bir alış baskısı yaratabilir. Yönettiği varlıkların toplam miktarı 23 milyar doların üzerinde olan Grayscale ise ETH almak isteyen tek kurum değil. Buna ek olarak son zamanlarda VanEck ve Valkyrie Digital Assets da kurumsal yatırımcılara yönelik kripto para hizmeti vermeye başladı.

VanEck ve Valkyrie Digital’ın ETF başvurusu da yapması piyasayı uzun vadede olumlu etkileyebilir. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum fiyatı ise bu haberlerin sonrasında 1.340 dolardan işlem görmekte ve son 7 gün içerisinde %9 yükseliş yakaladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

XRP Davası Yaklaşırken, Ripple Yine Adetten Vazgeçmedi: 1 Milyar XRP Serbest

Sonrakini Oku

XRP Fiyatı Önümüzdeki Hafta 0,70 Dolar Üzerine Çıkabilecek mi?

Bir Cevap Yazın