Grammy Ödüllü Sanatçı da Kripto Para Sektörüne Giriş Yapıyor

Kripto para sektörüne ve özellikle NFT‘lere yönelik ünlülerin ilgisi devamlı olarak artmaya devam ediyor. Lindsay Lohan, Paris Hilton, Linkin Park, Justin Bieber ve Logan Paul gibi ünlü isimlere ise şimdi Grammy ödüllü The Weeknd katıldı.

The Weeknd, NFT Koleksiyonunu Duyurdu

Dünyanın şu sıralar en çok konuşulan sanatçılarından Abel Tesfaye (The Weeknd), yaptığı bir basın açıklamasında blockchain ve kripto para sektöründe çok büyük bir potansiyel gördüğünü belirtti. The Weeknd bu potansiyele katkı sağlamak istediğini belirterek kendi NFT koleksiyonunu hazırladığını ve bunun yakında piyasaya sürüleceğini vurguladı.

Blockchain teknolojisinin müzik endüstrisini demokratikleştirdiğini ve sanatçıların artık hak ettikleri kazancı elde edebileceğini ifade eden Tefaye, aracıların da bu sayede ortadan kalkacağını vurguladı. Nifty Gateway platformunda satışa sunulacak olan koleksiyon bu cumartesi günü alıcıları ile buluşacak. Koleksiyonda toplam 4 NFT’nin olacağı vurgulandı ve bunlar daha önce yayınlanmayan şarkı klipleri ile görsel bir sanat eserinden ibaret olacak.

NFT’ler Sektöre Yaradı

The Weeknd bu eserlerin Strangeloop Studios ile ortaklaşa hazırlandığını açıkladı. NFT’ler kısa sürede inanılmaz bir büyüme elde etti ve aslında son dönemlerde birçok kripto para birimi bu büyümeden faydalandı. Toplam piyasa değerine göre en büyük 11. kripto para birimi THETA’nın son dönemde %1.000 ve üzeri yükseliş elde etmesinin sebebi de NFT sektörüne yönelik adımları oldu.

THETA‘ya ek olarak 43. sıradaki Chiliz de kısa süre önce NFT paketleri furyası ile ciddi bir yükseliş elde etti. CHZ’nin hemen arkasındaki Enjin Coin, bunun devamında 69. sıradaki Decentraland, 98. sıradaki Flow ve 123. sıradaki Sandbox projeleri de NFT odaklı adımları ile böylesine kısa sürede yükseliş elde etti.

NFT Projelerindeki Hacim Düşüyor

Söz konusu projelerin NFT sektörü dışında kullanım alanları bulunuyor olsa da bunların son dönemdeki yükselişlerin en çok NFT alanının katkı sağladığı biliniyor. Şu an ise NFT platformlarındaki alım satım hacmi düşüşe geçti. Milyonlarca dolarlık NFT satışlarının büyük bir kısmı yeniden daha yüksek fiyata satış için yapılırken hacmin düşmesi furyanın bitme noktasına geldiğine işaret ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Analist 8 Popüler Kripto Para Birimi İçin “Zirve Fiyat” Tahminlerini Açıkladı

Sonrakini Oku

Holo Uzun Vadede Ne Olur? HOT Coin Yorumları

Bir Cevap Yazın