Göztepe Fan Token’dan (GOZ) Rekor Geldi! ATH’nin Arkasındaki Sebep!

Fan token’lar son zamanlarda kripto para piyasasında oldukça popüler ve birçok Türk spor kulübünün de fan token’ı bulunuyor. Özellikle taraftarlar bu token’lara büyük ilgi gösteriyor. Türkiye’nin büyük futbol takımlarından olan Göztepe’nin kripto para birimi GOZ de bugün dikkatleri üzerine çekti ve rekora imza attı.

GOZ Fiyatı

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 3,69 dolardan işlem gören Göztepe Fan Token, son 24 saat içinde yüzde 300’ün üzerinde artış kaydetti. Bugün tüm zamanlar rekorunu kırdıktan sonra geri çekilen GOZ, ATH seviyesini 6,07 dolar ile gördü.

ERC-20 tabanlı olan ve Chiliz’de yer alan Göztepe Fan Token’ın TL bazında fiyatlarına göz atmakta faydalı olabilir. Elde edilen verilere göre şu anda GOZ, 46,4 TL’den işlem görüyor ve bugün 90 dolar ile TL bazında da kendi rekorunu kırmış oldu.

GOZ Neden Yükseliyor?

GOZ token’ın yükselişinin bir satın alma haberi ile tetiklenmiş olabileceği ifade ediliyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan habere göre dünyaca ünlü Chelsea kulübünün eski sahibi Roman Abramovich, Göztepe’yi satın alabilir. Bu söylentilerin yayılması ise GOZ token’ın fiyatında ani bir hareketlenme olmasına sebep oldu.

Bunlara ek olarak analistler GOZ fiyatındaki bu artış ile birlikte fan token piyasasında, özellikle de Türk fan token piyasasında bir hareketlenme olabileceğini ifade ediyor. Ancak şu anda her ne kadar yukarı yönlü hamleler görsek de piyasada belirsizliğin devam ettiğini unutmamak ve bu yönde adımlar atmak gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Elon Musk Tweetleriyle Yine Gündemde: Gizli Altcoin Mesajı Ne?v

Sonrakini Oku

Haziran Ayındaki Bu Gelişmelerle Ethereum (ETH) Ağını Neler Bekliyor?

Bir Cevap Yazın