Google, Web3 Alanında Yeni Adımlar Atıyor! İşte Yapılan Açıklamalar

Google, Web3’e yönelik önemli bir takım açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda Web3‘ün “muazzam potansiyel sergileyen bir sektör” olduğu ve Google’ın Cloud birimi içinde bir Web3 ekibi kuracağı belirtildi.

Google Cloud Birimi İçinde Web3 Ekibi Oluşturuyor

CNBC’nin geçtiğimiz Cuma günü yaptığı bildiriye göre, Google’ın Cloud birimi, kendi Web3 yazılımlarını oluşturan ve blok zinciri uygulamaları çalıştıran geliştiriciler için hizmetler oluşturmak üzere bir ekip oluşturuyor.

Google Cloud’un başkan yardımcısı Amit Zavery, Cuma günü bir e-postayla, çalışanlarını, girişimin amacının Google Cloud platformunu bu alandaki geliştiriciler için ilk tercih yapmak olduğu konusunda bilgilendirdi.

Zavery, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

Dünya Web3’ü henüz benimsemekteyken, birçok müşterinin Web3 ve kripto ile ilgili teknolojilere desteğimizi artırmamızı istemesiyle şimdiden muazzam bir potansiyel sergileyen bir alan.

Başkan Yardımcısı, yeni Web3 ekibinin Web3’e dahili olarak ve kendi başlarına dahil olan çalışanlardan oluşacağını söyledi. 2019’da Google’a katılan eski bir Citigroup yöneticisi olan James Tromans ise yeni oluşturulacak olan Web3 ürün ve mühendislik grubuna liderlik edecek.

Kripto Para Dalgasının Doğrudan Bir Parçası Olmaya Çalışmıyoruz

Google Cloud Başkan Yardımcısı Amit Zavery ayrıca, şirketin bu hamlesi ile birlikte kripto para birimlerinin doğrudan bir parçası olmaya çalışmadıklarını dile getirdi ve açıklamalarına şu şekilde devam etti;

Kripto para birimi dalgasının doğrudan bir parçası olmaya çalışmıyoruz… Şirketlere, mevcut işlerinde ve işletmelerinde Web3’ün dağıtık yapısından yararlanmaları ve bundan yararlanmaları için teknolojiler sağlıyoruz.

Amit Zavery, açıklamalarının devamında, Google Cloud‘un müşterilerin “inşa etme, işlem yapma, değer depolama ve blok zinciri tabanlı platformlarda yeni ürünler dağıtma” ihtiyaçlarını desteklemek için Ocak ayında yeni bir özel Dijital Varlıklar Ekibi kurduğunu belirtti.

Google ve ana şirketi Alphabet Inc.’in CEO’su Sundar Pichai, Şubat ayında blockchain’in “geniş uygulamalara sahip çok ilginç ve güçlü bir teknoloji” olduğunu söyledi ve şöyle devam etti;

Bir şirket olarak, nasıl katkıda bulunabileceğimize bakıyoruz. ekosisteme değer katın.

 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Hava Yolu Şirketinden Dikkat Çeken NFT Hamlesi! Dünyada Bir İlk!

Sonrakini Oku

Karar Verildi! Bu Ülke, NFT’leri Mülkiyet Olarak Tanıdı

Bir Cevap Yazın