Google, Blockchain Konusunda Önemli Bir Ortaklığa İmza Attı

Salı günü yapılan açıklamalara göre Google, dağıtık defter kuruluşu Hedera Hashgraph‘ın yönetim organının bir üyesi oldu.  Dolayısıyla Google Blockchain konusunda bir adım atmış oldu…

Hedera Hashgraph ve Google

Bulut odaklı bir firma olan Hedera Hashgraph resmi bir blog yayınında, “konsey üyeliğimizin bir parçası olarak Google Cloud, bir Hedera ağ node’u işletecek ve GCP’nin diğer herkese açık DLT veri kümeleriyle birlikte analitik olarak kullanılabilir veriler sunacak. Ayrıca GCP’nin DLT ağları ve merkezi olmayan uygulamalar için tercih edilen bulut sağlayıcısı konumunu destekleyecek.” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Google Cloud geliştiricisi avukatı Allen Day“Hedera’nın bugüne kadar başardıkları şeyden ilham alıyoruz ve dağıtık defter teknolojisi ile mümkün olan durumları desteklemek için altyapı ve teknolojiler sağlamayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Hedera’ya göre ise bu hareket mevcut bir ilişkinin derinleşmesini temsil ediyor.

Bunun yanında Hedera’nın ürün başkan yardımcısı Atul Mahamuni yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Başlangıçta kullanım kolaylığı, ağ avantajları ve genel platform performansı için Google Cloud’a başvurduk. Google Cloud Platformu, kurumsal kullanıma hazır DLT’nin benimsenmesini büyük ölçüde sağlama hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacak mükemmel bir temeldi.

Yönetim Kurulu

Yönetim Konseyinin diğer üyeleri arasında IBM, Deutsche Telekom, Boeing, Nomura ve Tata Communications gibi büyük firmalar bulunuyor. Bununla beraber Hedera Hashgraph ağının token’ı olan HBAR‘ın fiyatı Google ortaklığıyla beraber %60 oranında artış sergiledi…

Bunun yanı sıra Bitcoin’in fiyat artışının Google’daki Bitcoin aramalarında rekor kırılmasını sağladığı bilgisini sizlerle paylaşmıştı.

 

Kaynak:  Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Analist, Bitcoin’in Düşüş Sebebini Açıkladı

Sonrakini Oku

Analistlere Göre BTC’deki Düşüşler Satın Alma Fırsatı Olarak Değerlendirmeli

Bir Cevap Yazın