Google Bir Altcoin’le Partnerlik Yaptı

Bitcoin-Blockchain hibriti olarak yola çıkan altcoin Qtum Google’ın Cloud platformunu yazılım partnerleri listesine ekleyerek piyasadaki etkinliğini artırdı.

Sanal Makine

İki şirketin partnerlikle sunduğu şey çok basit: Aylık 15 dolara mal olan sanal bir makineyi kullanıcılar spin-up’layabilecek ve Cloud Platformunda anında çalıştırabilecek. Coindesk’in haberine göre kullanıcıların “QTUM core, sodity, solar ve Qmix web IDE’yi barındıran kullanıma hazır GCP VM ile kendi akıllı sözleşmelerini geliştirip yerleştirmesine” olanak tanıyor.

Qtum CIO’su Miguel Palencia’ya göre kilit nokta basitlik:

Node başlatmak bir zamanlar yoğun ve karmaşık bir süreçti, ancak Qtum’un yeni geliştirici süiti kullanışlı kısayollar bulunduruyor ve de süreci hızlandıracak ve kolaylaştıracak araçlar. Daha kolay erişilebilen bir teknolojiyle Qtum topluluğunu genişletmek, farklı konularda tecrübe sahibi insanları topluluğa katmak istiyoruz – uzmanlardan gündelik kullanıcılara.

Google Cloud

Google Cloud’da mevcut kod, Qtum comput motorunun bir kopyası ve Qtum Blockchain’indegeliştirici ortamı ve full node sunuyor. Kullanıcılar bunu kod fork’ları, merkezsiz uygulamalar veya staking için sınama ortamı olarak da kullanabilir. Bu partnerlik Qtum’u Google’ın doğrudan partneri yapmıyor çünkü herkes Cloud Platformunda bir ürün geliştirebilir. Partnerlikle yalnızca bir Qtum sanal makinesini aylık cüzi bir miktar ödeyerek spin-up’lamak kolaylaşıyor.

Bu gelişme Qtum fiyatında küçük çaplı bir yükselişe sebep oldu. Qtum haberimizin hazırlandığı sırada %6,57 artışla 2,60 dolardan işlem görüyor ve 232 milyon dolar piyasa değeriyle 32. sırada yer alıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Son Dakika: Bitcoin Yükselmeye Devam Ediyor!

Sonrakini Oku

Neo 3.0 Geliyor!

Bir Cevap Yazın