Goldman Sachs’tan Bitcoin Değerlendirmesi: BTC’de 100.000 Dolarlık Fiyat Beklentisi Gerçekleşecek mi?

2021’in son aylarında yüksek oranlarda değer kaybeden Bitcoin, başta konuya ilişkin uzman analistlerin yükseliş öngörüleri olmak üzere piyasadaki genel beklentinin aksine aşağı yönlü bir ivme kazandı. Bitcoin’in, 69.000 dolar ATH seviyelerini kaydetmesinin ardından konuşulan 100.000 dolar fiyat hedefi, lider kripto para biriminin 42.000 dolar fiyat seviyelerine kadar gerilemesi ile birlikte kısa vadede gerçekçi bir hedef olmaktan uzaklaştı.

Goldman Sachs: Bitcoin’de 100.000 Dolarlık Fiyat Hedefi Mümkün

ABD merkezli çok uluslu yatırım bankası Goldman Sachs’a göre Bitcoin, dijital varlıkların daha geniş çapta benimsenmesi ile birlikte Altından pazar payı almaya devam edecek ve bu da kripto para analistlerinin BTC‘de 100.000 dolarlık fiyat beklentisini bir olasılık haline getirecek.

Bitcoin’in değer deposu pazarının şimdiden %20’sini oluşturduğuna dikkat çeken Goldman Sachs, Altının yatırım yapılabilen piyasa değerinin 2,6 trilyon dolar olduğunu belirtti. Goldman Sachs ayrıca, Bitcoin ağının harcadığı enerji miktarının kurumsal kabulün önünde bir engel olduğunu ancak bu durumun lider kripto para birimine olan talebi azaltmayacağını da ifadelerine ekledi.

Bitcoin, 2022’de 100.000 Dolar Fiyat Seviyelerini Aşabilir mi?

Bitcoin’in 2022’ye aylar kala tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesini aşarak 69.000 dolar fiyat seviyelerinde yeni bir ATH kaydetmesi, piyasada lider kripto para biriminin 2021’i 100.000 dolar fiyat seviyeleri üzerinde tamamlayacağı yönünde bir beklenti yarattı. Bu süre zarfından çok sayıda kripto para analisti, 2022 yılı başlangıcı fiyat tahminlerinde yanıldı. Daha önce birçok kez aylık kapanışlarda çok yakın saptamalar yapan PlanB’nin de yıl sonu beklentisi boşa çıktı. Bitcoin, yeni ATH seviyelerini kaydetmesinin hemen ardından aşağı yönlü bir ivme kazandı ve aylar boyu bu düşüş eğilimini sürdürdü.

Kimi kripto para analistleri Bitcoin’deki 100.000 dolar fiyat hedefinin yalnızca üç dört ay geciktiğini ve BTC’nin 2022’de söz konusu fiyat hedeflerine ulaşabileceğini ifade ederken, kimi analistler ise 2022 yılında bir yükseliş sezonu beklemediğini dile getirdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bir Ülke Daha Enerji Krizi Nedeniyle Kripto Madenciliğini Yasakladı

Sonrakini Oku

Durgun Piyasaya Meydan Okuyan Bu Altcoin Bir Haftada Yüzde 55 Arttı!

Bir Cevap Yazın