Glassnode, Güncel Verilere Dikkat Çekti: Bu Dört Borsadaki BTC Arzı Yükselişte!

Çoğu kripto para borsalarındaki BTC arzı, Temmuz 2021’den bu yana düşüşte olmasına karşın, başta Binance ve FTX olmak üzere dört büyük kripto para borsası BTC girişlerinde önemli artışlar kaydetmeye devam etti.

Glassnode Verileri Dikkat Çekti

Temmuz 2021’den bu yana tüm kripto para borsalarından 46.000 BTC’lik net çıkış kaydedildi. Blockchain analitik firması Glassnode’un 7 Mart bülteninden elde edilen verilere göre ise yalnızca Binance, Bittrex, Bitfinex ve FTX 207.000 Bitcoin (BTC) net pozitif giriş gördü. Aynı dönemde, izlenen diğer tüm borsalardan net çıkışlar toplam 253.000 BTC oldu. Glassnode, borsalardaki bu girişlerin piyasalardaki belirsizliğin ve son dönemde yaşanan gelişmelerin bir nedeni olabileceğini ifade etti.

2021’in Temmuz ayından bu yana borsalardaki en büyük değişim FTX ve Huobi’de gerçekleşti. FTX’teki BTC arzı 3 kattan fazla bir artış ile 103.200’e yükselirken, Huobi’deki BTC arzı Mart 2020’den bu yana 00.000 BTC’den 12.300 BTC’ye geriledi.

Piyasada Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), ABD Başkanı Joe Biden’ın kripto para düzenlemelerinin ana hatlarını belirleyecek bir kararnameyi hafta içerisinde imzalayacağı haberlerinin etkisi ile birlikte yeniden düşüşe geçti. Gün içerisinde 37.170 dolar fiyat seviyelerine iğne atmasının ardından Bitcoin, kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından 38.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ethereum ise haberlerin etkisi ve piyasadaki düşüş eğilimi ile anlık olarak 2.445 dolar fiyat seviyelerine dokundu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Rusya’ya Yaptırıma Sıcak Bakmayan Bu Kripto Borsasından Yeni Hamle!

Sonrakini Oku

Kadın NFT ve Metaverse Sanatçıları İçin Dev Yatırım!

Bir Cevap Yazın