Gizemli Balina BTC Fiyatını Yorumladı

Kimliğini açıklanmayan bir kripto para balinası CCN’e konuştu ve BTC fiyatı hakkında yorumda bulundu.

Boğalar Henüz Gelmedi

Gizemli Bitcoin balinasının sadece kripto para adresi biliniyor ve bu cüzdanında yaklaşık 7000 BTC bulunuyor. Toplamda kripto para varlığı 35 milyon doları buluyor.

Balina CCN’e verdiği röportajda Bitcoin sahnesine ilk günlerden adım attığını söyleyerek başladı. Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yaptığını belirtti ve 10 yılda servetini milyon dolarlara ulaştırdı.

Bitcoin yatırımına başladığımda Bitcoin kısıtlı bir çevrede biliniyordu. Yatırım yapmadan önce kendi teknoloji analizimi yaptım. Toplum ve finansal sistem için büyük bir potansiyel gördüm. Halen değişimin başlangıcında olduğumuzu düşünüyorum.

Kripto paralara genel olarak pozitif yaklaşan balina “herkes kripto kışı atlatamayabilir” sözleriyle ayıların bir süre daha etkin olabileceğini ima etti.

Fiyat tahminlerine her zaman şüpheci yaklaşmak gerekir ancak bir milyonerlerin tahmini belki de en çok dikkat edilmesi gereken tahminlerdir. Gizemli balina önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde Bitcoin’in 50 bin dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Halen boğa sezonunun gelmediğini belirten balina yine de çok yakın zamanda boğaların koşmaya başlayacağını düşünüyor.

Şu an başlamamış olsa bile inanıyorum ki önümüzdeki aylarda boğa sezonu başlayacak. En önemli göstergelerden birisi de borsa ve tezgah üstü piyasalardaki işlem sayısındaki artış. Bitcoin 200 günlük ağırlıklı ortalamasının üstüne doğru toparlanıyor, ayrıca yarılanma boğaları tetikleyebilecek bir başka etken.

Kripto Paralar Ve Gizlilik

Kripto paraların hem önemsenen hem de korkulan özelliği gizlilik, kripto paralar ortaya çıktığından beri sıklıkla tartışılan konular arasında oldu. Tabii ki gizlilikten faydalanarak yasa dışı faaliyetlerde bulunmak isteyenler oluyor ancak şu anki ekosistem içerisinden gerçekten gizli kalınabilecek bir yöntem bulunmuyor. İşlemler gizlense dahi paranın ekosistemden gizlice çıkarılması oldukça zor. Ayrıca geleneksel kara para aklama yöntemleri kripto paraların varlığına rağmen çoğunlukla kullanılmaya devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Futbol Takımlarının Kripto Paralara İlgisi Artıyor

Sonrakini Oku

Bitcoin’de Kaç Dolar Boğa Piyasasını Başlatır? Analist Açıkladı

Bir Cevap Yazın