Geri Sayım Başladı: Satoshi’nin Kimliğinin Açıklanmasına 9 Gün Kaldı!

Satoshi Nakamoto’nun kimliğini 9 gün sonra öğrenebiliriz. Yeni kurulan bir site Bitcoin’in yaratıcısının kimliğini açıklamak için geri sayım başlattı.

John McAfee

John McAfee geçtiğimiz haftalarda Satoshi Nakamoto’yu tanıdığını ve Satoshi’nin kimliğini açıklama zamanının geldiğini açıklamıştı. Konuyla ilgili haberimize buradan erişebilirsiniz. McAfee sonrasında muhtelif sebeplerden ötürü kararından vazgeçtiğini duyurdu. McAfee Satoshi’nin bir grup olduğunu, ancak Bitcoin whitepaper’ının tek bir kişi tarafından yazıldığını ve bu kişinin an itibariyle ABD’de yaşadığını belirtmişti.

Gatstoshi.com

Yeni kurulan Gotsatoshi.com da Satoshi’yi tanıdığını iddia ediyor ve Satoshi’nin kimliğini açıklamak için geri sayım başlattı. Şu anki geri sayıma göre Satoshi’nin kimliği 14 Mayıs’ta Türkiye saatiyle 19.00’da ifşa edilecek. Tabii ki sitenin Satoshi’yi gerçekten tanıyıp tanımadığı bilinmiyor. Sitenin kuruluş amacı pek tabii dikkat çekmek de olabilir.

Sitenin ana sayfasında “Satoshi dünyanın neresinde?” sorusunun altında geri sayım bölmesi yer alıyor. Onun da altında “Satoshi’yi bulamıyor musun? Canlı ifşa için kaydol.” uyarısıyla mail adresi girme bölmesi yer alıyor.

Satoshi Teorileri

İnternette Satoshi’nin kimliğine dair çok sayıda teori üretiliyor. Bir grup böylesine mükemmel P2P ödeme sisteminin dahiyane olduğunu ve yalnızca CIA veya NSA’in bu sistemi geliştirebileceğine inanıyor. Bu teoriye göre Bitcoin web üzerinde suçluları takip etmek için geliştirildi.

Eugene Kaspersky’nin eski eşi ve Kaspersky Labs’in kurucu ortağı Natalia Kaspersky yakın zamanda Bitcoin’in ABD İstihbarat Topluluğu tarafından operasyon fonlama amacıyla geliştirildiğini iddia etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Elon Musk Ethereum Yorumu Yaptı, Fiyat Yeşillendi

Sonrakini Oku

Wall Street Analisti: Bitcoin 20.000 Dolara Çıkmadan Toplamaya Başlayın!

Bir Cevap Yazın