Gemini Borsası Litecoin ve Bitcoin Cash’i Bünyesine Ekliyor

Winklevoss kardeşler bu yıl borsalarına iki yeni altcoin eklemek için harekete geçtiler. Yakın gelecekte Gemini borsasında yer alacak iki altcoin’i Florida’da düzenlenen bir Cboe etkinliğinde Tyler Winklevoss medyaya duyurdu.

Şu an sadece Bitcoin ve Ethereum alım satım işlemlerini destekleyen Gemini yakın gelecekte Litecoin ve Bitcoin Cash’i de bünyesine katacak. Gemini’nin Cboe ile yaptığı ortaklık anlaşmasından sonra böyle bir açıklama yapılması, Cboe’nin Bitcoin dışında altcoin’lerle de vadeli işlem yapmak istediğini ortaya koyuyor. Bu sayede Bitcoin Cash ve Litecoin iki tarafa da kazanç sağlayacak.

Gemini borsası ile Cboe’nin ilişkisi, Gemini’nin Bitcoin akıllı sözleşmeleri için bir takım verileri Cboe’ye tedarik ettiği özel bir anlaşmaya dayanıyor. Anlaşma kamuoyuna duyurulduğunda Tyler Winklevoss anlaşmayı, vadeli işlemlerin gelecekte genleşme potansiyeline karşı açık bir ipucu olarak nitelendirdi.

Florida’da bir Cboe etkinliğinde konuşan Winklevoss ikizler son zamanlarda piyasadaki düşüşlere ve Bitcoin’in işlem hacmine rağmen kripto para birimlerine güvendiklerini vurguladı. Geçtiğimiz hafta Bitcoin’de 8300$ seviyeleri görüldü, Ethereum, Bitcoin Cash ve Ripple %11 değer kaybetti. Düşüşlerin sebebini ise Mt.Gox olarak işaret ettiler. Ancak Tyler Winklevoss uzun vadeli eğilimin hala yukarı yönlü olduğuna işaret ederek Bitcoin’in 8$ olduğu günleri hatırlattı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Playboy Şirketi Kripto Para Geliştiriyor

Sonrakini Oku

Üniversite Öğrencilerinin Yeni Gözdesi: Bitcoin Dersleri

Bir Cevap Yazın