Gazprom’dan Kripto Para Hamlesi

Rus gaz şirketinin İsviçre kanadı Gazprombank kripto değer hizmeti sunmak adına Avaloq and Metaco ile birlikte çalışacak. Banka müşterilerine cüzdan oluşturmadan ya da hesap sahibi olmadan kripto para alıp-satma imkanı sağlayacak.

Finance Magnates‘in haberine göre Gazprombank’ın kripto para bölümü önümüzdeki yıl açılacak. Bu hamle ile birlikte şirket kripto paralarla ilgili bütün yatırımlarda müşterilerinin uğrayabileceği güvenli bir yer oluşturmak istiyor. Gazprombank doğal gaz şirketi Gazprom’un finans kolunu oluşturuyor. Şirketin duyurusuna göre kripto para işleriyle şirketin İsviçre kolu ilgileniyor. Gazprombank’ın kripto para hizmetleri başlatıldığında, şirket müşterileri adına alım satım işlemleri gerçekleştirecek ve müşterilerine özel portfolyolar sunacak.

Gazprom’un yeni hizmetinin güvenli bir ortam yaratmasından dolayı kurumsal ilginin de çekilebileceği belirtildi. Şirket hali hazırda en iyi dijital bankacılık arayüzlerinden birini kullanıyor. Bu arayüz kripto paraların gelmesiyle birlikte yeniden uyarlanacak. Şirket Blockchain geliştirmeleri yapan Metaco ile anlaştı. Metaco SILO adındaki Blockchain ürününü kullanacak ve müşterilerin endişelerine çözüm bulunmaya çalışılacak. SILO sayesinde Gazprombank kripto paralarını güven içinde saklayabilecek ve işlemlerini gerçekleştirebilecek. Geliştiricilerden Thamos Beck konu hakkında şöyle konuştu:

Metaco kripto para saklama çözümleri, bankacılık ve varlık yönetimi sunuyor. Bu sayede müşterilerimizin fazladan 3. kişilere güvenmesine gerek kalmıyor. Bütün değer sınıflarını tek bir portfolyoda topladığı için çözümü kullanılabilirlik olarak da bir adım önde sayabiliriz.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Petrol Destekli Petro İçin Atılan Büyük Adım Ne?

Sonrakini Oku

“Kripto Vadi” En Hızlı Büyüyen Teknoloji Merkezi Oldu

Bir Cevap Yazın