Game Of Thrones’tan Kripto Para Dünyasına

2011 yılında yayınlanmaya başladığı günden beri adından sıkça söz ettiren ünlü dizi Game Of Thrones’un yıldızlarından birinin kripto para sektörüne girdiği açıklandı. Geçtiğimiz günlerde son bölümü yayınlanan ve final yapan dizide “Bronn” karakterini canlandıran Jerome Flynn, kendi kripto parasını yayınlayacağını açıklayan vegan bir yaşam tarzı projesinin danışma kuruluna katıldı.

İsrail merkezli olan ve VeganNation adı verilen proje, adından da anlaşılacağı gibi veganları destekleyecek bir ekosistem oluşturmayı amaçlıyor. Bununla beraber VeganNation, Flynn danışmanlığında VeganCoin adında izlenebilir bir dijital para birimini de piyasaya sürmek istiyor.

Basit ve Ekonomik

Ethereumworldnews’in haberine göre yaptığı bir basın açıklaması sırasında son 35 yıldır vejetaryen, son beş yıldır da vegan olduğunu ifade eden Flynn şunları dile getirdi:

Vegan Nation, ruhlarımız ve tüm dünya için vegan yaşamını daha basit, daha ekonomik ve daha iyi hale getirmeyi amaçlayan uluslararası vegan ekonominin temelidir. VeganCoin ise daha pek çok kişinin vegan olmasına ve böylece ekolojik izlerimizin azaltılmasına katkıda bulunacak.

Bunların yanında projenin kripto parası VeganCoin token’ın ön satışı Nisan ayında başladı.

Yiyecek Takibi

Blockchain yoluyla yiyeceklerin tedarik zincirlerinin takip edilmesi sektörde çok yeni ya da bilinmeyen bir durum değil. Hemen hemen bir ay kadar önce Nestle ve Carrefour gibi iki büyük şirket tedarik zinciri sürecini Blockchain ile takip edebilmek adına işbirliğine vardıklarını açıklamıştı.

Yiyeceklerin en başından sofraya gelene kadar hangi aşamalardan geçtiğinin izlenmesine imkan veren Blockchain tabanlı tedarik zinciri sayesinde Vegan Nation da yiyeceklerin %100 vegan olduğundan emin olmayı amaçlıyor.

Öte yandan çok uzun süredir vejetaryen olan ve son zamanlarda da veganlığa geçen Flynn, İngiltere’deki Vejetaryen Topluluğu’nun da yöneticilerinden… Teknoloji alanı dışındaki insanların ilgi alanları kapsamında kripto para ekosistemine ilgi duyması ve ekosistem için çalışması da her zaman heyecan verici olmuştur…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Bitcoin 7.000 Dolara Düşecek”

Sonrakini Oku

“Bitcoin Boğa Piyasası Gerçek”

Bir Cevap Yazın