Galaxy Digital’ın CEO’su, Bitcoin’de Değer Artışını Tetikleyebilecek Faktörleri Sıraladı!

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, son dönemlerdeki düşük fiyat performansına karşın, lider kripto para birimi Bitcoin‘de yükseliş beklediğini dile getirdi.

Enflasyon ve Artan Talep Vurgusu

CNBC ile gerçekleştirdiği yeni bir röportajında Novogratz, ilerleyen zamanlarda Bitcoin‘de değer artışı kaydedilmesini tetikleyebilecek mevcut global faktörlerden bahsetti.

Global ölçekteki enflasyona ve Bitcoin’e olan artan talebe dikkat çeken Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto paraların artık bir varlık sınıfı olarak kabul edildiğini dile getirdi:

“Son dönemlerde, kripto para birimlerine kurumsal ölçekte bir talep oluştu. Bence insanlar, kriptonun bir varlık sınıfı olduğunu kabul ettiler. Bitcoin, artık çoğu yatırımcının portföyünün bir parçası haline geldi.”

Novogratz ayrıca, FED’in faiz artışı yapması durumunda, hisse senedi ve kripto para piyasalarında yüksek oranlı düşüşlerin tetiklenebileceği düşüncesine karşılık da, şu anda FED’in böyle bir adım atmayacağını iddia etti.

FED, Faiz Kararını Ne Zaman Açıklayacak?

Aralık ayında açıklanan enflasyon verisi, %6,8 ile son 30 yılın en yüksek enflasyon oranı oldu. Açıklanan bu oranın ardından ise, gözler hemen FED’in faiz kararına çevrildi. FED Başkanı Jerome Powell’ın yakın tarihte enflasyonun ABD’de kalıcı olabileceğine yönelik birtakım açıklamalar yaparak gerekli adımların atılacağını söylese de birçok uzman analist, FED’in bu toplantıda faizleri sabit tutacağını iddia etti.

FED’in, faiz kararını 14-15 Aralık tarihlerinde yapılacak toplantının ardından, 15 Aralık’ta Türkiye saati ile 21.00’da açıklaması bekleniyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Analist Bitcoin ve Ethereum Tahminini Açıkladı! Epik Bir Ralli Bekliyor

Sonrakini Oku

Dünyaca Ünlü Aktör Keanu Reeves, NFT Sektörü ve Kripto Paraları Yorumladı

Bir Cevap Yazın