Galatasaray Taraftar Token’ı Çıkarıyor!

Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden Galatasaray resmi web sitesi üzerinden bugün yaptığı bir paylaşımla, spor ve eğlence sektörünün önde gelen Blockchain şirketi Chiliz’le yeni bir ortaklığa imza attıklarını açıkladı. Bu anlaşma sayesinde Galatasaray, türünün ilk örneği niteliğindeki Blockchain tabanlı etki ve ödül özelliği sunan mobil uygulama Socios.com’a katılan ilk Türk kulübü oldu.

Socios.com ve Galatasaray

Juventus’un yanı sıra Avrupa’nın önde gelen spor kulüplerinden Paris Saint-Germain, West Ham United, AS Roma ve Atletico Madrid gibi spor kulüpleri de Socios.com ile işbirliğine varmıştı. Galatasaray, resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Socios.com taraftarımıza “Taraftar Token’ı” olarak bilinen dijital varlıklara sahip olma seçeneği sunacak, kulübümüzle daha yoğun etkileşime girme ve daha yakın olma imkanı Türkiye’de bir ilk olacak. Taraftarımız, Socios.com aracılığıyla yapılacak taraftar oylamalarına katılarak kulübümüzle ilgili kararlarda söz sahibi olma imkanı yakalayacak.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre taraftarlar ne kadar çok taraftar token’ına sahip olursa alınacak kararlar o kadar yönlendirici olabilecek.

Galatasaray Taraftar Token’ları

Galatasaray Taraftar Token’ları, Fan Token Offering adlı bir işlem vasıtasıyla, 2020’nin ilk çeyreğinde Socios.com üzerinden satın alınabilecek.

Galatasaray ve Socios.com arasında gerçekleşen ortaklıkla ilgili Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Dorukhan Acar şu açıklamaları yaptı:

Galatasaray olarak Socios.com projesine katılmaktan ve bu heyecanlı yolculuğa başlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu yeni iş birliği taraftar etkileşimi ve küresel taraftar kitlemize erişimimiz açısından bizim için yeni bir fırsatlar dünyası yaratacak olmakla birlikte dijital dönüşüm stratejimizin de bir diğer önemli kilometre taşı olacak.

Ayrıca Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus da konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Türkiye’nin dijital yatkınlığının yüksek olduğunu biliyoruz. Bu yılın başlarında yayınlanan bir Statista raporuna* göre Türkiye, kripto para birimleri dahil olmak üzere dijital inovasyonları ilk benimseyen ülkelerden biri. Ayrıca, Türkiye’deki futbol taraftarlarının da dünyanın en coşkulu taraftarları arasında olduğunu biliyoruz. Ürünümüz Türk halkının bu iki tutkusunu bir araya getiriyor. Türk futbol dünyasının devi Galatasaray’la iş ortaklığına giderek milyonlarca taraftarına Taraftar Tokenları sunmaktan mutluluk duymaktayız.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

KAYEX, Kripto Para Dünyasına Merhaba Diyor!

Sonrakini Oku

ABD’nin Petro Yasağı, Diğer Kripto Paralara da ”Sıçrayabilir”

Bir Cevap Yazın