Futbol Dünyasının Efsane İsmi Pele’nin NFT Koleksiyonu Çıkıyor

Futbol tarihinin en iyi futbolcusu olarak anılan Pele’nin NFT koleksiyonu Ethernity Chain platformunda piyasaya sürülecek. Üç kez FIFA Dünya Şampiyonu unvanını alan Pele’nin kariyerinden efsanevi anları konu alan koleksiyonun önümüzdeki ay Ethernity Chain platformunda sunulması planlanıyor. Bununla birlikte satıştan elde edilen gelirin %90’ı hayır kurumlarına bağışlanacak.

Pele’nin Mirası NFT Olarak Yaşayacak

NFT sektörü yaşayan futbol efsanesi Pele ile birlikte değer kazandı. Futbol dünyasının yaşayan efsanesinin mirası  2 Mayıs tarihinde Ethernity Chain platformunda NFT formunda satışa sunulacak. Gelirin %90’ı Pele Vakfı’na bağışlanacak. Futbol dünyasında Pele adıyla bilinen Edson Arantes do Nascimento, hızla büyüyen NFT sektörüne katılan son ünlü kişi olarak kayıtlara geçti. Medyaya yansıyan son haberlere göre bu koleksiyon 2 Mayıs’ta NFT formunda futbolseverlerle buluşacak.

Basın açıklamasında, yaşayan efsane Pele’nin mirası NFT formunda sonsuza kadar yaşatılacak vurgusu yapıldı. Bununla birlikte büyük ilgiyle beklenen Pele’nin futbol hayatindaki özel anlarını konu alan kartlar, Ethernity Chain platformunda kullanıcılarla buluşacak. 2 Mayıs’ta piyasaya sürülmesi planlanan ilk koleksiyonun ardından, yılın ilerleyen dönemlerinde ikinci bir drop geleceği de açıklamalar arasında yer aldı. Ayrıca, elde edilen gelirin %90’ının dünya çapında yoksullukla mücadele eden çocukların eğitimine ve gelişimlerine fon sağlayan hayır kurumu olan Pele Vakfı’na bağışlanacağı duyuruldu

Platformda Önemli İsimlerin NFT’leri Yer Alıyor

Ethernity Chain sanal pazarı, 20. yüzyılın en büyük futbolcuların bir ismin kariyerini konu alan özel koleksiyonu platformunda piyasa süreceği duyurusundan önce çok sayıda büyük projeyle adından söz ettirmişti. BossLogic ve kaykay efsanesi Tony Hawk NFT’leri hali hazırda platformda yer alıyor. Ancak en çok ilgi çeken koleksiyon, boks dünyasının efsane ismi Muhammed Ali’nin NFT’leri oldu.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Şant Manukyan, Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Kritik Seviyeyi ve Gidişatı Yorumladı

Sonrakini Oku

Türkiye’de İşin Rengi Değişti: Kripto Yasaklarına Karşı Davalar Açılıyor!

Bir Cevap Yazın