Fred Wilson’dan ABD ve Regülasyon Uyarısı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan ve geçtiğimiz tarihlerde Circletarafından satın alınan Poloniex, yakın zamanda yaptığı bir duyuru ile dokuz kripto para birimini ABD’nin bazı bölgelerinde yasaklayacağını açıklamıştı. Poloniex tarafından yapılan basın açıklamasına göre delist etmenin arkasındaki en büyük neden, ABD’nin finansal regülatörü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) oldu.

Kripto Para Sektörü Asya Bölgesine Kayabilir

Union Square Ventures‘in kurucu ortaklarından Fred Wilson da bu konu hakkında görüşlerini ifade etti ve SEC’in ABD içerisinde bazı kripto para birimlerine yönelik bu tavrının çok kötü sonuçlar doğurabileceğini ifade etti. Wilson’a göre kripto para sektörüne karşı böylesine düşmanca bir politika Silikon Vadisi içerisindeki yeniliği bile durdurabilir ve kripto para sektörünün Asya pazarına yönlenmesine yol açabilir.

In 5-10 years when we look back and consider why the next big tech sector centered itself in Asia and not in the US, it will be the SEC’s unwillingness to create new rules to regulate new assets that will be the cause

— Fred Wilson (@fredwilson) 24 Mayıs 2019

”Önümüzdeki 5 ile 10 yıl içerisinde geriye bakıp sıradaki büyük teknoloji sektörünün neden ABD değil de Asya içerisinde konumlandığını kendimize sorduğumuzda, bunun cevabı ve sebebi SEC’in yeni varlıkları regüle etmek için yeni kurallar oluşturma konusundaki isteksizliği olacak.”

Wilson daha sonra Coinbase kripto para borsasını örnek olarak gösterdi ve en güvenilir ve yasalara uyumlu platformların ABD içerisinde yer aldığını ve böylesine bir değişimin sektöre de tamamıyla zarar verebileceğini ifade etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Novogratz: Elon Musk SpaceX’in Hisselerini Kripto Paraya Dönüştürmeli!

Sonrakini Oku

Excel Para Birimi Seçeneklerine Bitcoin Eklendi

Bir Cevap Yazın