Fransa Yatırımcıları Teşvik Etmek İçin ICO Düzenlemesine Gidiyor

Yerel haber kanalı Les Echos tarafından Fransız finans piyasaları düzenleyicisi AMF’nin ülkede ICO’ları teşvik etmek amacıyla yeni bir düzenleme hazırlığında olduğu belirtildi.

Fransız Ekonomi ve Maliye Bakanlığı AMF tarafından önerilen düzenleme sonucunda ICO’ların meşru bir yatırım aracı olarak nitelendirileceği doğrulandı. Bakanlık konu hakkında kurum ve kuruluşlarla istişarelerin gerekli olduğunu belirtti. Maliye Bakanlığı kaynaklarından yapılan açıklama şöyle;

Amacımız yatırımcıların kendi bildiklerini yapmadan düzenlemelerde yasallık sağlamak. Oldukça liberal bir yaklaşımımız var. Esnek ve caydırıcı olmayan bir düzenleme için çalışıyoruz. Aynı zamanda bunun riskli olabileceğini de biliyoruz.

Hükümet cephesindeki bu değişim 15 kripto para birimi ve borsaların websitelerinin yasaklanmasından sonra geldi. Hükümet söz konusu websitelerini varlıklarını yasadışı bir şekilde pazarladığını belirtti.

ICO’lar için hazırlanan düzenleme sonrası geliştiriciler projelerini AMF’den lisans almaları sonucu piyasaya sunabilecekler. AMF’ye göre halka arza lisanssız bir şekilde devam eden projeler yasaklanmayacak; bunun yerine lisanslı ICO’lar yatırımcılarına fonların kullanımıyla ilgili garanti sunmaları gerekeceği anlamına geliyor.

Fransız Hükümetinin ICO’lara yönelik yasal destek hareketi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), ICO’ları ağır bir şekilde düzenleyen ve mevcut yasaları ihlal ettiğine yönelik şüpheci tutumundan sonra geldi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Blockchain ve AR Oyun Dünyasında Devrim Yaratacak

Sonrakini Oku

İsrail’den Kripto Paralara ve Blockchain Teknolojisine Destek

Bir Cevap Yazın