Francis Pouliot: Bir Bitcoin 2832 Dönüm Araziye Denk!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugüne kadar altın, dolar, TL ve buna benzer birçok para birimi veya varlık ile karşılaştırılmış olsa da, daha önce BTC’nin değeri hiç arazi ile ölçülmemişti.

1 Bitcoin, Kaç Dönüm Arsa Ediyor?

Ancak Bylls CEO’su Francis Pouliot, Bitcoin için yeni bir fiyat hedefi belirlediğini açıkladı ve çok konuşulacak bir karşılaştırmayı öne sürdü.

Bitcoin’in sadece kısıtlı bir sayıda üretilebileceğinden yola çıkan ünlü CEO, aynı BTC gibi sınırlı miktarda veya sayıda var olan toprak ile bir kıyaslama yaptı. Blockstream’in CEO’su Adam Back de gönderinin altında kendi fikrini paylaştı ve teknik olarak Pouliot’a katıldığını ifade etse de, arsa miktarı konusunda farklı bir hesap ortaya koydu ve yeni bir akımı başlattı.

İlgili tweet’in altına yorum yapan diğer isimler de hesabın çokluğundan veya azlığından dem vurarak, aslında 1 Bitcoin’in arsa olarak değerinin, söz konusu toprağın bulunduğu lokasyona göre değişebileceğini öne sürdü. Örnek vermek gerekirse, 1 Bitcoin az nüfusa ve çok araziye sahip Konya veya Yozgat gibi şehirlerde çok daha fazla metrekareye denk düşerken, İstanbul veya Manhattan gibi bölgelerde çok daha az arsa karşılığına sahip olacaktır.

Bitcoin ile Ev Satma Devri

Geçtiğimiz tarihlerde Bitcoin ile ev alma veya satma konusunda çok fazla haber gündeme geldi. Bitcoin veya diğer kripto para birimleri ile ev satma veya alma artık iyice bir trend haline gelmiş gibi gözükse de, bunun arsa veya toprak satın alımı için kullanılmasına hala biraz zaman var gibi duruyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in 2019 Başından Beri Yaşadığı Yükseliş Boşuna Mı?

Sonrakini Oku

Justin Sun Beklenen Büyük Haberi Açıkladı! Değeri Tam 4.57 Milyon Dolar!

Bir Cevap Yazın