Forbes Analistinden İlgi Çekici Bitcoin Yorumu

Lider kripto para Bitcoin’in (BTC) fiyatı birçok kişi tarafından yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde 8.000 doların üzerine bir kere daha çıkarak yatırımcıları heyecanlandırmayı başaran BTC hakkında çeşitli değerlendirmeler sürekli olarak yapılıyor. Dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes’un analistlerinden William Pesek de BTC hakkında gündeme getirdiği ilgi çekici bir yorumla konuya katkı sağladı. Pesek’e göre BTC fiyatı ile USD/Yuan işlem çifti arasında bir bağlantı olabilir.

USD/ Yuan Çifti

Asya piyasaları hakkında yaptığı değerlendirmelerini Forbes’ta okurlarıyla paylaşan William Pesek bu kez yaptığı yorumlarla kripto para kullanıcılarının dikkatini çekti. Pesek Bitcoin fiyatının ABD doları ile Yuan işlem çiftinin çizdiği grafiği izlediğini ileri sürüyor. Kripto paraların\ itibari paraların işlem gördüğü geleneksel piyasalarla ilişiksiz olduğunu gerçek dışı olarak değerlendiren ünlü analistin yorumları dikkate değer nitelikte.

Pesek şu ifadeleri kaydediyor:

Bitcoin ve dolar/yuan kuru arasında apaçık bir korelasyonun olduğu görülüyor.

Çinli Yatırımcılar

Bitcoin ile USD/Yuan kuru arasındaki ilişkiye yönelik çıkan bu tartışma Çinli yatırımcıların Bitcoin ve diğer dijital varlıklara duydukları ilgiden kaynaklanıyor. Çin yönetimi Bitcoin öncülüğündeki kriptoları yasaklamış olsa da vatandaşların halen piyasaya büyük bir ilgi beslediğine ve çeşitli yollardan alım satım işlemlerine devam ettiklerine şahit oluyoruz.

Pesek Bitcoin fiyatı ile USD/Yuan kuru arasında kurduğu ilişkiden bahsederken elbette ki Çin ile ABD arasında devam eden ticaret savaşlarına da değiniyor. Dünyadaki gelişmelerin kripto para yatırımcılarını doğrudan etkilediğini belirten ünlü analist Bitcoin’in gittikçe artan bir şekilde dijital altın ve güvenli liman olarak görüldüğünü ifade ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’de Bir Rekor Daha Kırıldı

Sonrakini Oku

Bitcoin’in Gerçek Değeri Ne?

Bir Cevap Yazın