Floki Inu (FLOKI), En Popüler Futbol Kulüplerinden Biriyle Ortaklık Anlaşmasına İmza Attı

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Shiba Inu ırkı köpeğinin adından ilham alınarak yaratılan Floki Inu, Hindistan’ın en popüler futbol kulübü Kerala Blasters FC ile önemli bir ortaklık duyurdu. FLOKI, artık gerçek bir kullanım alanı ile meme coin sıralamasında üst seviyeleri zorluyor.

Floki Inu’dan Önemli Adım

Popüler meme coin Floki Inu, Hindistan futbol ligi ekiplerinden Kerala Blasters FC ile anlaşma imzaladı. Ortaklığın bir parçası olarak Floki Inu logosu ve web sites, 2021-2022 Hero Indian Super League sezonu boyunva kulüp formasının sağ kolunda görünecek.

Kerela Blasters, Instagram’da iki milyon takipçiye ulaşan ilk Hint futbol kulübü olmayı başarmıştı. Floki Inu destekçileri anlaşmanın potansiyel olarak meme coin’in Hindistan’da popüler akım haline gelmesine yardımcı olacağına inanıyor. Floki Inu pazarlama stratejisi olarak değerlendirilen bu adım, meme coin adına büyük bir hamle olarak kayıtlarda yer aldı.

Shiba Inu ve Dogecoin ile rekabet eden Floki Inu, Londra’daki metro, tren ve otobüs reklamları ile gündeme gelmişti. Ancak bir BBC raporuna göre İngiltere’nin reklam üst kurulu FLOKI reklamları hakkında bir soruşturma başlamıştı.  Reklam konusunun geri tepmesine karşın Floki Inu frene basmadı. FLOKI, Hollanda’da bir tanıtım kampanyası başlattı. Popüler meme coin son 24 saatte %25’in üzerinde artış kaydederek gözleri üzerine çevirdi.

Hindistan’da Yasal Çerçeve

Hindistan, kripto para reklamlarına sıcak bakmıyor. Kripto para piyasasındaki riskler Hint hükümetini harekete geçirirken kripto para borsaları tarafından yayınlanan reklamlar, yetkililerin radarına takıldı. Scam projelerin ana akım medyaya yansıması ve lanse edilme tavrı boyut atlarken reklam konusu son derece önemli bir faktöre dönüştü.

Hindistan büyük getiriler vadeden sorumsuz kripto para reklamlarını yasaklama yolunda ilerliyor. Başbakan Narendra Mod, geçtiğimiz günlerde kripto paraların Hint gençlerine olumsuz etkisini ele alarak uyarılarda bulundu. Ek olarak Hindistan, borsaların hükümet onayı olmadan kripto para listelemelerini yasaklamayı tartışıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dogecoin Kurucusu Billy Markus İle Shiba Inu Topluluğu Arasında İpler Gerildi!

Sonrakini Oku

Commonwealth Bank of Australia’nın CEO’su Uyardı: Kripto Para Birimleri, Spekülatif Bir Varlık Sınıfı!

Bir Cevap Yazın