Filipinler’den Kripto Para Düzenlemesi

Filipinlerin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Pazartesi günü yaptığı açıklamada, yatırımcıları korumak ve dolandırıcılık riskini azaltmak için kripto para işlemlerini düzenlemeye yönelik kurallar hazırladığını açıkladı.

Reuters’ın haberine göre, kripto paraların kullanımını kapsayan düzenlemenin bu yıl bitmeden hayata geçirileceği bekleniyor.

SEC’nin icra ve yatırımcının korunmasından sorumlu komisyon üyesi Emilio Aquino bir basın konferansında şunları söyledi:

‘’Kendi düzenlemelerimizi hazırlamak istiyoruz. Düzenlemeler şu an taslak aşamasındadır. Düzenlemelerde bu yeni alanda yatırımcıların nasıl korunabileceğine dikkat etmemiz gerekiyor. Komisyonun her zamanki vizyonu, yeniliği teşvik etmek olmuştur. Ancak kripto paraların ve ICO’ların yasalaşmaları gerekiyor. ‘’

Ayrıca SEC başkanının, yapılacak düzenleme ile yatırımcı güvenliği konusu ısrarla vurgulandı ve bu yıl sonlanmadan kripto para birimlerinin kayıt altına alınmasının gerçekleşeceği de ifade edildi. Haber kaynağına göre yapılacak düzenlemelerde kripto para piyasasının ve yatırımcıların korunması hakkında düzenlemeler de yer alıyor.

Bununla beraber geçtiğimiz aylarda Filipinler yerel haber kaynağı Philstar Global, kripto para birimlerini menkul kıymet olarak gördüğü için, ICO’ların SEC’e kayıt olabileceğini de önermişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Japon Elektronik Devi Bitcoin Ödemesi Kabul Etmeye Başladı

Sonrakini Oku

Bir Cevap Yazın