Fidelity Investments Yetkilsinden Bitcoin Açıklamaları: Diğer Kripto Para Birimlerinden Ayrışıyor!

Fidelity Investments küresel makro direktörü Jurrien Timmer, global ölçekte yüksek bir benimsenme oranına ulaşıldıkça Bitcoin‘in çok yüksek oranlarda değer artışı kaydedebileceğini ifade etti.

Fidelity Investments Yetkilisinden Bitcoin Yorumu

Yakın zamanlı bir röportajında Timmer, lider kripto para biriminin son yıllarda kaydettiği piyasa değerindeki yükselişe dikkat çekerek BTC‘nin büyüme hızı olarak dev teknoloji şirketi Apple ile aynı yolu izlediği yönündeki düşüncesini paylaştı. Timmer, Bitcoin’in diğer kripto para birimlerinden ayrıştığına ve farklı bir varlık sınıfı olduğuna inandığını dile getirdi.

Söz konusu iddia ettiği ayrışmanın nedenlerine değinen Timmer, konuya ilişkin ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

“Belki diğer dijital varlıklar, ölçeklenebilirliklerinden dolayı BTC’ye göre daha iyi bir iş çıkarabilirler. Ancak aynı zamanda Bitcoin kadar merkeziyetsiz değiller. İşte bu yüzden Bitcoin’in altın gibi bir değer deposu olarak farklı bir varlık sınıfı olduğunu söyleyebilirim. Diğer dijital varlıkların farklı bir yapıya sahip olduğunu düşünüyorum.”

Bitcoin ve Altın Benzetmesi

Fidelity Investments küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin‘in şu anda Altının 1970’li yıllardaki volatilitesine sahip olduğunu söyledi:

“Bitcoin’in şu anda Altının 1970’li yıllardaki konumunda olduğunu düşünüyorum. Altın, para olmaktan çıkıp bir varlık sınıfına dönüştü. Volatilitesi çok yüksekti, ciddi oranlarda değer artışları kaydetti. Aynı zamanda çok büyük dezavantajları vardı. Şu anda bana göre Bitcoin de benzer bir durumda.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ABD Hazine Müsteşarından Kripto Düzenlemelerine İlişkin Yeni Açıklama!

Sonrakini Oku

Balinalar İş Başında: Bu Altcoin Balinalar Tarafından Satın Alındı!

Bir Cevap Yazın