Fenerbahçe Token Yakımı İçin Detaylar Belli Oldu! Kilitler Ne Zaman Açılacak?

Kripto paraların popülerliğinin artmasıyla birlikte Türkiye’deki futbol kulüpleri de kendi fan tokenlerini çıkardı. FB Token geçtiğimiz yıl iki farklı seçenekte ön satış yapmış, satılan tokenlerin önemli bir kısmı kilitlenmişti. Bu ay hem kilitlerin açılışı başlıyor hem de üçüncü planlı yakım gerçekleşecek.

Fenerbahçe Token Yakımı

Bugün 17:45’te FB Token Twitter hesabı üzerinden müjde verildi. Üçüncü yakım 15 Mayıs tarihinde yapılacak. İçeride kilitli varlıkların da ilk parti açılışı bu tarihte yapılacak. FB token ön satışında 15 TL’den alınan tokenler mayıs ayının 16’sına kadar kilitli kalacaktı. Sonraki 15 ay boyunca her ay %6,66’sı olacak şekilde kilit açılışları planlanıyor. Yatırımcılar 15 TL’den aldıkları tokenleri her ay kilitler açıldıkça satabilecek.

Yakılacak tokenin miktarı ise yukarıdaki tabloya göre hesaplanıyor. Net miktar belli olduğunda burada paylaşacağız. FB token yazı hazırlandığı sırada 1,8 dolardan alıcı buluyor. Dolaşımdaki arza göre piyasa değeri ise 3,8 milyon dolardır.

Fenerbahçe Token

FB Token ikinci yakım işlemini 31 Ocak 2022 tarihinde 477.500 token ile yapmıştı. Takımın belirli periyotlardaki başarılarına göre yakılacak token miktarı değişiyor. Maksimum arzın 190 milyon 700 bin olduğunu düşünürsek böyle bir yakım mekanizmasına zaten ihtiyaç var. Ethereum ağında basılan FB token için 90 milyon 700 bin adetlik toplam yakım hedefleniyor. Yani nihai arz toplamda 100 milyon ile sınırlı kalacak. Bu arz bir anda dolaşıma girmeyecek ve yıllara bölünecek.

20 milyon adet Fenerbahçe Token geçtiğimiz yıl Ağustos 9’da 15 TL’den ön satışa çıkarılmıştı. Kilitler 16 Mayıs 2022 tarihinde açılmaya başlanacak ve 15 ay boyunca toplam alınan miktar eşit bölünerek yatırımcıların kullanımına açılacak. Son kilit açılışı ise 16.07.2023 tarihinde yapılacak ve Ağustos ayında alınmış tokenlerin tamamını yatırımcılar kullanabilecek.

Örnek hesaplama tablosunu yukarıda görüyorsunuz.

Dolaşımdaki arzın ne hızla artacağına dair veriyi aşağıdaki tabloda görüyorsunuz.

FB token yazı hazırlandığı sırada tek bir borsadan alınabiliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Meta Venture Fund Projeleri NFT Summit İstanbul’a Damgasını Vuracak

Sonrakini Oku

Bitcoin Madenciliğine Yeni Soluk: SEC Onay Verecek mi?

Bir Cevap Yazın