Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan Kripto Para Sinyali

Son zamanlarda fan token’ları büyük bir ilgi ile takip ediliyor ve Türkiye’de de futbol kulüplerinin fan token’ları piyasaya sürmeye başladı. Uzun zamandır Fenerbahçe’nin bir kripto para birimi piyasaya sürüp sürmeyeceği konuşulurken Ali Koç konuyla ilgili pozitif sinyaller verdi.

Ali Koç’tan Kripto Para Sinyali

Sözcü’nün haberine göre Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ikinci üç yıllık başkanlık döneminde finansal açıdan kulübe nefes aldırmayı istiyor. Bunun için çeşitli adımlar atılacağını ifade eden Ali Koç’un açıklamalarına göre, bir kripto para birimi de bu çözüm adımları arasında yer alıyor.

Yapılan açıklamalarda kulübe nefes aldırmak için atılacak adımlar arasında dijital yatırımlar da olacak. Öte yandan kripto para birimi ve online mobil ödeme gibi yeni projeler de piyasaya sürülecek.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre Fenerbahçe geçmiş bir yılda dijital kanallardan 40 milyon TL gelir elde etti ve bu gelirin 100 milyon TL’ye çıkarılması hedefleniyor.

Fan Token’lar

Spor kulüplerinin taraftarları için fan token’lar çıkarması özellikle son 2 yıldır oldukça popüler hale geldi. Türkiye’de de Bursaspor’un, Galatasaray’ın, Trabzonspor’un, Başakşehir’in ve Göztepe’nin taraftar token’ları bulunuyor. Alanyaspor’un ise bu konuda adımlar attığı biliniyor. Ayrıca tüm dünyada da Paris Saint-Germain, Juventus ve As Roma gibi büyük takımların fan token’ları bulunuyor.

Bu token’lar aracılığı ile taraftarlar birçok avantaja sahip olabiliyor. Bu avantajlar arasında ise imzalı ürünlere ulaşabilme, alınacak bazı kararlar üzerinde söz sahibi olabilme ve stadyum turlarına erişim hakkı sayılabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

SEC, Ripple’ın Davadaki Savunmasına “Emsal” İle Karşılık Verdi: Dava Nasıl Etkilenecek?

Sonrakini Oku

Bitcoin (BTC) İçin Domino Etkisi Başladı: Sırada Hangi Ülke Olacak?

Bir Cevap Yazın