FedEx Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Her geçen gün blockchain teknolojisinin sunduğu imkanları kullanan şirketlerin sayısı artıyor ve blockchain hayatımızın içine bir adım daha giriyor. Son olarak Global taşımacık devi FedEx, blockchain teknolojisini kullanmak için araştırma ve geliştirmeye faaliyetlerine başladı.

Geçtiğimiz günlerde dünyanın önde gelen lojistik firmalarından FedEx, paket takip ve bilgi sistemlerine blockchain teknolojisini entegre etme denemelerine başladığını duyurdu. Ayrıca nakliye devi, şirket kayıtlarını saklamak için de blockchain teknolojisini kullanmak istiyor.

FedEx’in stratejik planlama ve analiz başkan yardımcısı Dale Chrystie, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Fedex’in sisteminde günde milyonlarca kayıt bulunuyor. Bu kayıtları güvenli bir şekilde saklamak zorundayız. Bunun için blockchain teknolojisinin lojistik endüstrisini değiştirebilecek güvenli bir teknoloji olduğunu düşünüyorum.”

Bununla birlikte, FedEx Services IT Başkan Yardımcısı Kevin Humphries, FedEx’in bu teknolojiyi denemek için birkaç pilot program geliştirdiğini söyledi. Pilot programların şirketin farklı platformlardaki teknolojilerini geliştirmesine ve ölçeklenebilirlik performans özelliklerini anlamasına yardımcı olacağı bekleniyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kanada’nın İlk Kripto Para Fonu Onaylandı

Sonrakini Oku

Avustralya’nın büyük bankaları, Bitcoin yasağını kaldırdı

Bir Cevap Yazın