FED Yeni Yıl İçin Bitcoin’in Piyasa Değerinin 3 Katı Para Basacak!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Merkez Bankası konumunda olan FED, önümüzdeki ayın ortalarına doğru inanılmaz miktarda bir para basmak ve bunları sirkülasyona sokmak istiyor.

11 Aralık tarihinde FED tarafından yayınlanan bir açıklamada, sözde ”geri alım” işlemi doğrultusunda bu adımın atacağı doğrulandı. FED, yılın bu zamanında bankalar için ekstra garanti gerektiğinin altını çizdi ve repo işlemlerinin günlük bazda destekleneceğini ifade etti.

Bitcoin’in 3 Katı Miktarda Para Basılacak!

13 Aralık 2019 tarihinden 14 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek aylık süreçte repo işlemlerinin geri alım anlaşmasını imzaladıklarını belirten FED yetkilileri, bunun para politikası için gerekli olduğunu ifade etti. 31 Aralık ile 2 Ocak tarihleri arasında sirkülasyona sokulacak olan para 150 milyar dolar iken, 14 Ocak tarihine kadar FED’in beklediği miktarın 425 milyar dolar olduğu belirtildi.

Bu da aslında lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) toplam piyasa değerinin yaklaşık üç katına denk gelmekte. ABD içerisinde her şey yolunda olarak belirtilirken, BTC’nin üç katı paranın tek bir ay için basılması aslında durumun ne derece ciddi olduğunu gözler önüne sermekte.

FED bundan kısa süre önce de sahip olduğu borç nedeniyle eleştirilerin hedefinde kalmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Çin’in Yeni Kripto Para Sıralamasında EOS Yine Lider!

Sonrakini Oku

Çin Bitcoin (BTC) Madenciliğini Resmen Ele Geçirdi!

Bir Cevap Yazın