FED Başkanı, Kripto Paralar Hakkındaki Sert Söylemlerini Yineledi

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesi esnasında kripto paralar hakkında sert söylemlerine devam etti. FED Başkanı, kripto paralara “spekülasyon aracı” ithamını yinelerken kimsenin bu varlıkları ödemeler için kullanmadığını iddia etti.

FED Başkanı, Kripto Paraların Spekülatif Varlıklar Olduğunu Düşünüyor

FED Başkanı Jerome Pwell, geçtiğimiz gün The Economic Club of New York ile yaptığı bir röportajda kripto para birimleri hakkında konuştu. ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase’in Nasdaq listelenmesinin akabinde gerçekleştirilen program kripto dünyası tarafından büyük ilgiyle takip edildi. Powell’a kripto paralar hakkında görüşleri sorulurken, artan benimsenme oranları da programa konu oldu.

FED Başkanı, kripto paralar için “spekülatif varlık” söylemini tekrar dile getirdi. Bununla birlikte kripto paralarla altını karşılaştıran Powell, şunları kaydetti: “İnsanların kripto para dedikleri şey, gerçekten bir spekülasyon aracıdır. Kimse bu varlıkları ödemeler için kullanmıyor.”

Jerome Powell Kripto Paralar İle Altını Karşılaştırdı

Jerome Powell, spekülasyon aracı olarak tanımladığı kripto paraları altınla karşılaştırdı. Powell dikkat çeken açıklamalarda bulundu: “Binlerce yıldır insanlar altına aslında sahip olmadığı özel bir değer vermeye çalıştı. Binlerce yıldır bunu yaptılar. Bununla birlikte kripto paralar da mevcut finansal sistemde buna benzer bir durumda. Bu dijital varlıklar gerçekten bir ödeme yöntemi olarak kullanmıyorlar.”

Başkan, kripto paraların bir aktarım mekanizması olarak kullanılmadığını ve işlemleri bu varlıklarla yürütmenin son derece verimsiz olduğunu dile getirdi. Jerome Powell’ın daha önceki söylemlerine bakacak olursak geçtiğimiz şubat ayında dijital dolar için “bizim için yüksek öncelikli proje” ifadesinde bulunmuştu. FED Başkanı ayrıca, kripto paraların altının yerine geçebileceğine inandığını belirtmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dogecoin (DOGE) İçin Büyük Gün Geliyor: Devasa Organizasyonda Neler Olacak?

Sonrakini Oku

Peter Schiff: “Sadece Dogecoin (DOGE) Değil Tüm Kriptolar Bir Şaka!”

Bir Cevap Yazın