Facebook Kripto Paraları Entegre Edebilir Mi?

Morgan Creek şirketinden Anthony Pompliano, Blockchain sektöründeki çoğu kişinin beklentisinin aksine Facebook’un en nihayetinde “kriptolarda en çok kullanılan ürünü” kuracağını deklare etti.

The Block kurucusu Mike Dudas Twitter’da Facebook’un Blockchain mühendislerini işe aldığına dikkat çekti. Bunun üzerine ‘Pomp’liano şu cevabı yapıştırdı: “Bahse girerim Facebook en fazla kullanılan kripto ürününü geliştirmekle meşgul.”

Ağustos ayında Facebook’un Stellar ağı üzerinde bir kripto para projesi geliştirmeye başladığı haberleri yayılmıştı. Facebook bu iddiaları reddetse de ilerleyen zamanlarda Blockchain ekibini genişletmeye devam etti.

Facebook’un kripto para planında ciddi olup olmadığı konusunda her kafadan farklı bir ses çıkarken Pompliano’nun görüşü, Facebook’un hafife alınamayacak kadar yetenekli ve tecrübeli bir ekip oluşturduğu yönünde. Pompliano’yu dinleyelim:

Facebook’un diğer şirketlerden daha fazla 1B kullanıcı ürününe sahip olduğunu düşünüyorum. Tarihsel olarak herkesi alt ettiler. Çoğu şirkete gidebilirsiniz ama Facebook böyle değil. David Marcus, Kevin Weil, Morgan Beller, Zuck, Chris Cox ve FB gelişim ekibinin karşısında olmak delilik. Konu ürün geliştirme, piyasaya sürme ve ölçekleme olduğunda bu tayfayla aynı gemiye binerim. En son ne olduğunu rakiplerine sorun.

Öte yandan Mayıs 2018 tarihli Cheddar haberinde, Facebook’un kendi kripto parasını geliştirerek 2 milyar civarı kullanıcı tabanının itibari paralara gerek kalmadan işlem yapabilmesine olanak tanıyacağı iddia edilmişti. Her şeye rağmen Facebook’un esas Blockchain vizyonunu ancak ve ancak şirketten yapılacak resmi bir açıklamayla tam olarak öğrenebileceğiz.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bill Gates’ten Kripto Paralara ‘Övgü’

Sonrakini Oku

Petrol Destekli Petro İçin Atılan Büyük Adım Ne?

Bir Cevap Yazın