Excel Para Birimi Seçeneklerine Bitcoin Eklendi

Microsoft, Excel para birimi seçeneklerine Bitcoin’i ekledi. Yani artık resmi olarak Bitcoin’in nihayet ana akım haline geldiğini söyleyebiliriz.

Dünya üzerinde ana akım haline gelmiş çoğu şeye baktığımız zaman bazı aşamalardan geçtiklerini görüyoruz. Nihayet Bitcoin de onlardan birini aştı ve elektronik tablo programı Excel Bitcoin’i “para birimi” olarak ekledi.

 

Bitcoin’in bundan sonra ana akım alanda benimsenmiş sayılması için geçmesi gereken aşamalardan bazıları da şunlar:

  • Ünlü Desteği
  • Star Wars’tan, Ed Sheeran’dan, İngiliz Kraliyet ailesinden ve Elon Musk’tan daha popüler olmak.
  • Starbucks’ta görünmek. (Bunun zaten yakın zamanda gerçekleşmesi bekleniyor.)

Microsoft Kripto Paraları Seviyor

Geçmişten günümüze bakıldığı zaman teknoloji devi Microsoft’un hem kripto para hem de Blockchain ekosistemindeki en büyük kurumsal gözlerden biri olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bundan dört sene önce Bitcoin kabul etmeye başlayan Microsoft, 2017 yılında da Blockchain teknolojisi konusunda iddialı bir strateji belirledi.

Ayrıca teknoloji devi 2018 yılı başında dijital kimliklerin Blockchain üzerinde saklanması adına da bir adım atmış ve yeni kuşak dijital kimliklerin önemini vurgulamıştı. Bunların yanında Microsoft’un Bakkt platformunda da büyük bir yatırımcı olduğu biliniyor.

Bitcoin Topluluğu Microsoft’u Sevmiyor

Microsoft’un kripto paralara gösterdiği sevecenliği, kripto para topluluğunun da Microsoft’a karşı gösterdiğini söyleyemeyiz. Kripto para topluluğu doğal olarak Microsoft’a “kuşkucu”yaklaşıyor. Çünkü topluluk için Microsoft, popüler yeni teknolojileri benimsemeye çalışan bir şirket ve genel olarak şirketin izlediği yol da şu şekilde:

  • Teknoloji popüler hale gelir
  • Microsoft, bu fikri ilk düşünene olmayı diler
  • Microsoft teknolojiyi satın almaya çalışır
  • Teknoloji devi bu yeni teknolojinin Microsoft sürümünü yaratmaya çalışır
  • Bu kötü sürüm sektör standardı haline gelir

Dolayısıyla kripto para topluluğu Microsoft’un bu konuda attığı adımlardan şüphe duyuyor. Ancak yine de büyük şirketlerin benimsenme açısından çok önemli olduğunu ve Bitcoin’in çok yol kat ettiğini biliyoruz…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Fred Wilson’dan ABD ve Regülasyon Uyarısı!

Sonrakini Oku

Çin Yeni Kripto Para Sıralamasını Açıkladı: Bitcoin Kaçıncı Sırada?

Bir Cevap Yazın