“Evinizi, Arabanızı Satın Litecoin Alın”

2018 yılının Haziran ayının ardından Bitcoin’in yeniden 8.500 dolar bandının üstüne çıkmasıyla kripto paralar ana akım medyada fazlaca yer edinmeye başladı. Dün CNBC’de yayınlanan Fast Money programında sunucu, canlı yayında Litecoin satın almaları için yatırımcılarına seslendi. Sunucu, Bitcoin ve Litecoin’de son aylarda yaşanan parabolik yükselişi anlatırken bir anda gaza gelerek şunları kaydetti:

Evinizi satın, arabanızı satın, çocuklarınızı satın, Litecoin satın alın!

Kripto para piyasasında “Bitcoin altınsa Litecoin gümüştür” söylemini duymayanınız yoktur. Litecoin geride bıraktığımız son birkaç aydaki performansıyla deyim yerindeyse bu söylemin hakkını verdi. Aralık ayında 22,93 dolara gerileyerek son yılların en düşük seviyesinde işlem gören Litecoin mayıs ayında ise 120 dolara kadar yükseldi.

Litecoin’den Şaşırtıcı Performans

Son 5 ayda değerini yaklaşık %416 arttıran Litecoin performansıyla Bitcoin’i dahi geride bıraktı. Litecoin’in yatırımcısına kısa sürede bu denli yüksek kazanç sağlaması CNBC sunucusunun çağrısını haklı çıkartıyor. Ayrıca ağustos ayında Litecoin ağında blok ödülleri yarılanacak bu nedenle Litecoin’in önümüzdeki aylarda yeni rekorlara koşması muhtemel görünüyor.

Litecoin Foundation’ın direktörü Franklyn Richards ise yatırımcıları Litecoin’deki yükseliş nedeniyle heyecan kapılmamaları konusunda uyardı. Richards, Litecoin’in temel yükseliş çizgisinden ayrılmaması gerektiğini düşünüyor aksi taktirde Litecoin fiyatında kabarcık oluşma riskiyle karşı karşıya kalınabilir.

Litecoin fiyatı zincirleme ölçütlerinden uzaklaşabilir. Yani demek istediğim yükselişin sürdürülebilirliği tehlikeye girer ve bir anda olumsuz bir senaryoyla karşılaşabiliriz.

CNBC sunucusu ayrıca yaklaşmakta olan blok ödülü yarılanmasına ve teknik boğa sezonu göstergelerine atıfta bulunarak Litecoin’in zorlu direnç seviyeleriyle karşılaşmadan önce %130’luk bir yükseliş daha göstermesini beklediğini belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

WEF, Dördüncü Sanayi Devrimi Adına Çalışmalara Başladı

Sonrakini Oku

İddia: Bitcoin Boğaları İçin Son Bir Engel Kaldı

Bir Cevap Yazın