“Evde Kal”: Blockchain Ekosistemi Yıllardır Evinden Çalışıyor

Dünya ekonomisini canlandırmak için küresel piyasalara trilyonlarca dolar enjekte edildi. Bununla beraber sadece ABD yakın tarihte tüm zamanların en yüksek işsizlik oranına ulaştı.

Blockchain Ekosistemi Sağlam

26 Mart’ta Forbes’un paylaştığı bir habere göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken, kripto para fiyatlarındaki son düşüşlere rağmen iş gücünü %10 artırmak istiyor.

Yapılan açıklamalara göre şu anda 800 üyesi olan Kraken ekibi, önümüzdeki haftalarda şirkete 67 yeni üye katmayı planlıyor. Şirketin iş ilanlarının büyük çoğunluğu, serbest dolandırıcılıklara odaklanmış yeteneklere sahip profesyonelleri arıyor. Yani çoğu iş ilanı güvenlik ile ilgili…

Öte yandan geçen Aralık ayında Indeed.com’dan elde edilen verilere göre, ilk yeni koronavirüs vakası bildirilmeden hemen önce Blockchain için 114.5 milyon iş ilanı bulunuyordu. merkezli iş başına yaklaşık 114,5 kişi görüntülendi. Şubat 2020’de ise bu rakamın %3 artarak 118.4 milyona yükseldiği görüldü.

Durgunluğa Rağmen Blockchain

Ekonominin kötüye gittiği bu günlerde, herkesten işten çıkarılırken ya da firmalar kapanırken neden Blockchain ile ilgili iş ilanlarının kaldırılmadığını ya da Blockchain ekosisteminde neden işten çıkarılmaların olmadığını merak ediyor olabilirsiniz.

Aslında bu gelecekte bizi bekleyen dijital dünyanın bir işareti olarak algılanabilir. Blockchainn ile ilgili çalışanların çoğunluğu evlerinden işlerini yürütebiliyor. Dolayısıyla evde kalmamız gereken günlerde Blockchain ve kripto paralar adına çalışan kişilerin çok büyük bir çoğunluğu işlerini evden devam ettirebiliyor. Hatta bu işler çalışanların büyük bir kısmı salgın öncesinde de zaten evden çalışıyordu. Bu sebeple aslında Blockchain ve kripto para ekosisteminde çalışan çoğu kişinin çalışma koşulunda hiçbir değişiklik olmadı. Dolayısıyla işlerde de bir aksama olmadı. Bu da planlanan işe alımların devam etmesine imkan tanıdı.

Yani durgunluğa rağmen Blockchain ekosisteminin işlerinin aksamaması ve planlanan adımların gerçekleştirilebilmesinin sebebi tüm faaliyetlerin online olarak da devam edebilmesi…

Evde kalmamız için tüm bankaların işlemleri online olarak yapmamızı istediği, devlet işlerinin bile online olarak yürütülmeye çalışıldığı günümüzde, Blockchain ve kripto para ekosisteminin bir faydasını daha görmüş oluyoruz. Dünya dijitalleşiyor ve Blockchain bunun en büyük örneği ve öncüsü olarak emin adımlarla ilerliyor…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Uzmanı Açıkladı: Bitcoin Halving Sonrası Boğa Koşusu Gelecek Mi?

Sonrakini Oku

Bitcoin Düşüşünün Sebebi Belli Oldu: Düşüş Sürecek Mi?

Bir Cevap Yazın