Ethereum’un Sıradaki Hedefi 300 Dolar Olabilir Mi?

Son 24 saat içinde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve kripto para piyasasının geri kalanı güçlü bir geri dönüş yaptı. ETH tek başına %13’lük bir değer artışı ile fiyatını 175 dolara çıkardı.Böylece piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan ETH haftalık en yüksek seviyeye ulaşmış oldu.

Her ne kadar Ethereum bir geri çekilme ile 170 dolar seviyesine düşmüş olsa da burada güçlü bir destek bulduğu ifade ediliyor. Bir analiste göre bu durum ETH’un daha yüksek seviyeleri gözüne kestirdiğinin bir işareti olabilir. Analist bu geri çekilmenin ETH’u 300 dolara götürecek bir tam geri çekilme olabileceğini ifade etti.

300 Dolar Yakın Mı?

Hafta başında 150 dolardan işlem gören Ethereum, Bitcoin’de de yaşanan artışlarla beraber güzel bir performans sergiledi ve fiyatını 175 dolara kadar çıkarmayı başardı. “HornHairs” olarak bilinen bir analistin Twitter’dan yaptığı açıklamalara göre, son hareketler Ethereum’un 12 saatlik ters grafiğinde, “2017 yılındakine benzer tam bir geri çekilme” olarak yorumlanabilir. Ayrıca analistin ifadelerinin yanı sıra Bitcoin’in 148 dolardan yaptığı sıçrama da yükseliş beklentilerini arttırdı.

Temel Sinyaller Güçlü

HornHairs’ın yükseliş hissiyatının yanında Ethereum’un fiyat artış ihtimalini destekleyen temel olaylar da bulunuyor. İlk olarak Perşembe günü yayınlanan Grayscale’in 2020 Q1 yatırım raporuna göre, kripto para piyasasında yaşanan büyük çöküşe rağmen son çeyrekte 503,7 milyon dolar kazanç sağladı.

İkinci olarak ise Ethereum ağındaki gerçekleşen işlemlerin Bitcoin ağındakilerle rekabet edebilir hale gelmiş olması önemli bir gösterge olarak lanse ediliyor. Messarinin son verileri bu konuyu kanıtlıyor…

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Mike Novogratz: Bitcoin’in Zamanı Geldi

Sonrakini Oku

Artan Stablecoin Dengelerini Boğalar Koz Olarak Kullanabilir Mi?

Bir Cevap Yazın