Ethereum’da Hedef Belli Oldu: ETH 3.000 Doları Ne Zaman Görecek?

Her ne kadar Ethereum (ETH) 2020 yılında yükseliş açısından lide kripto para birimi Bitcoin’i (BTYC) geride bırakmış olsa da ETH henüz tüm zamanlar rekorunu tazeleyemedi. Ancak Bitcoin’in rekor üzerine rekor kırarak 42.000 dolar ile yeni bir tüm zamanlar seviyesine imza attığı görülüyor. Yine de analistlerin ve yatırımcıların ETH ile ilgili umutları bitmiş değil.

ETH Gelişmeleri ve Fiyat

Piyasanın önemli isimleri Ethereum’dan çok umutlu. Çünkü piyasa birçok kripto para biirmi son zamanlarda yeni rekor seviyelere imza atıyor ve ETH henüz tüm zamanlar rekoruna ulaşabilmiş değil.

2017’de hem Bitcoin hem de Ethereum, kripto para piyasası sermayesinin aslan payını ele geçirerek birlikte dillere destan bir yükseliş yaşadı. En büyük kripto para birimi 2017 yılında yükün çoğunluğunu üstlenirken ETH da adeta piyasanın geri kalanının kaderini belirledi.

Bunlara ek olarak ETH günümüzde DeFi projelerinin temelini oluşturuyor ve ETH 2.0 güncellemesinin başlamış olmasının fiyatı desteklemesi bekleniyor. Aslında analistler bu zaman kadar Ethereum’un rekor kırmasını bekliyordu. Ancak beklenen rekorun gelmemesi yükselişin çok daha agresif olabileceği şeklinde yorumlanıyor.

ETH En Az İki Katına Çıkacak

Moonrock Capital Yönetici Ortağı Simon Dedic Twitter üzerinden Ethereum ve diğer altcoin’ler ile ilgili yorumlarda bulundu. Dedic Bitcoin’de olduğu gibi ETH’da da 1.432 dolarlık rekor seviye kırıldıktan sonra piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin’in iki haftadan daha kısa sürede fiyatını ikiye katlayacağını dile getirdi.

Ethereum’da Hedef: 3.000 Dolar

Analistlerin büyük çoğunluğu eninde sonunda Ethereum’un Bitcoin’i takip ede edeceğini ve bu sayede en azından 3.000 dolara kadar yükseleceğini düşünüyor. Ancak bunun için öncelikle 1.432 dolarlık eski rekor seviye geçilmeli ve sonrasında oluşacak satış baskıları boğalar tarafından emilebilmeli.

Bunlara ek olarak Ethereum’un yükselişinin altcoin’lerde de çok büyük bir ralli başlatacağı ve tüm coin’lerin çift haneli kazançlar elde edeceği de analistlerin dile getirdiği başka bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple’ın (XRP) Yeni Hedefi Belli Oldu: Üst Düzey Alımlar Yapılacak

Sonrakini Oku

Paris Saint-Germain Fan Token Nedir?

Bir Cevap Yazın