Ethereum’da Bu Durum Son Görüldüğünde Fiyat Yüzde 4.600 Arttı!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), kısa süre önce 100 doların altına inse de yeniden ciddi bir yükseliş ivmesinin etkisi altına girdi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in önderliğindeki bu yükselişte ETH için oldukça olumlu bir sinyal yeniden görüldü.

Kripto para analiz firması Glassnode’un aktardığı bilgilere göre, kripto para borsalarındaki ETH bakiyeleri şu an için 2016 yılının Aralık ayından beri görülmeyen bir seviyeye yükseldi. 2019 yılının sonlarından beri borsalardaki ETH miktarının %21 arttığı ve 18.187.000 gibi önemli bir seviyeye çıktığı görüldü.

Ethereum 2016 yılının Aralık ayında yaklaşık olarak 7 dolarlık bir birim fiyata sahipti. O tarihlerde yaşanan parabolik ralli fiyatı 2017 yılının Temmuz ayında 375 dolara kadar çıkarttı ve yaklaşık %4.600’lük inanılmaz bir yükseliş yaşanmasını sağladı. Ethereum yine 2016 yılındaki gelişmenin aynısını yaşıyor ve bu durum yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti.

Aslında ETH/USD teknik analizinde de Ethereum’un güçlü bir direnç ile karşı karşıya olduğu ancak bunun aşılmasının mümkün olduğu belirtilmişti. Glassnode tarafından yayınlanan veriler de bu direncin aşılması ile beraber yine rekor bir yükseliş gelebileceğini gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Popüler analistten halving öncesi ve sonrası için bomba Bitcoin tahmini!

Sonrakini Oku

Koronavirüs İle Savaşan Doktorlara Kripto Para Ödülü!

Bir Cevap Yazın