Ethereum’da Balina İşlemleri Rekor Seviyeye Ulaştı

100.000 dolar ve üzerindeki Ethereum işlemleri, Ocak 2018’den bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı. En popüler ikinci kripto para Ethereum, bu ayın ortasında ATH’ye imza atsa da %50 geri çekilme yaşadı.

Balina İşlemleri Rekor Seviyeyi Gördü

Satış baskısıyla birlikte balina işlemlerinin artması, Ethereum için potansiyel bir zirvenin göstergesi olabilir. 100.000 dolar ve üzerindeki Ethereum balina işlemlerinin sayısı son birkaç günde hızlı bir artış gördü. Santiment ekibinin düzenlediği verilere göre ETH’nin 1.440 dolara ulaştığı dönem olan Ocak 2018’den bu yana balina işlemleri ilk kez bu derece bir artış gördü.

Yalnızca 10 gün önce 4.365 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan en büyük altcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.300 dolardan işlem görüyor. Bu bağlamda Ethereum %50’ye yakın bir geri çekilme yaşadı. Ancak unutulmaması gereken nokta, Ethereum’un Ocak 2018’deki rallisinde 1.440 dolara dokunmasının ardından %47.5’lik bir düşüşle 755 dolara gerilemesidir.

Ethereum Bitcoin Korelasyonu Artıyor

Ethereum’un yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini belirleme süreci Bitcoin ile korelasyonuna dayanıyor. Coinmetrics’in verilerine göre Bitcoin ile benzer fiyat hareketleri görülen ETH’nin potansiyel bir rallisi Bitcoin’e bağlı olabilir. Ethereum ile Bitcoin arasında artan korelasyon, Bitcoin’in hareket yönünü Ethereum’un takip etmesi anlamına geliyor. Örnek olarak Bitcoin çarşamba günü 41.000 dolardan 30.000 dolara gerilerken ETH aynı zamanlarda 3.400 dolardan 1.888 dolara kadar düştü.

Sonuç olarak en popüler ikinci kripto para olan Ethereum’un kaderi lider kripto para Bitcoin’e bağlı olabilir. Bitcoin’in olası bir aşağı yönlü hareketinde ETH sert çakılabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Huobi Pool, Çinli Yatırımcılara Kapılarını Kapatıyor: Yasak Gerçekten Başladı mı?

Sonrakini Oku

Kripto Para Sektöründeki Son Düşüş, Vitalik Buterin’i de Vurdu!

Bir Cevap Yazın