Ethereum’da 27.5 Milyar Dolarlık Yeni Kilometre Taşı

NFT satın alma, tutma ve satma söz konusu olduğunda Ethereum açık ara en popüler Blockchain ve Ethereum Blockchain’i 31 Mayıs itibariyle yaklaşık 27.5 milyar dolarlık toplam satış hacmini geçmeyi başardı. Bu, ağın yerel varlığı ETH‘nin Mayıs ayında piyasa değerinin 250 milyar doların altına düştüğü ve fiyatın 2 bin doların altını gördüğü dönemde projeye büyük destek sağladı.

En Yüksek NFT Satış Hacimli Blockchain’ler

Yeni kilometre taşı, Ethereum’u tüm zamanların en çok satışını yapıldığı ilk beş NFT Blockchain’i olarak RoninSolanaFlow ve Polygon’un önüne oturtuyor  En çok satış hacmine sahip diğer Blockchain’ler arasında ise WAXAvalanchePalmTezosPaniniBinance Smart Chain ve Waves yer alıyor.

Ethereum’daki Satış Hacmi Neden Yükseldi?

2021’nin Ağustos ayından bu yana sayısı sürekli olarak artan benzersiz alıcı sayısına bakıldığında, satış hacmindeki 139 bin 944 benzersiz alıcı ve 772 bin 859 işlemle platformun toplam işlem sayısı ile hızla yükseldi. Ethereum’un satış hacmi, Ağustos ayının sonunda 3.75 milyar dolar civarındaydı.

Ağustos ayından itibaren benzersiz alıcıların sayısındaki yüzde 148’lik artışla Ocak ayında Ethereum’daki yeni NFT alıcılarının sayısında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı. Yılın ilk ayında, benzersiz alıcıların sayısı 347 bin 186’ydı ve bu alıcılar 1.27 milyona karşılık gelen işlem gerçekleştirdi. Bu ay, ayrıca yaklaşık 3.98 milyar dolar ile Ethereum’un aylık satış hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesinin görüldüğü kanıtlanmış oldu.

Ethereum ağındaki NFT satışlarına önemli katkı sağlayan diğer önemli aylar ise şu şekilde; 2021’in Eylül ayı (2.4 milyar dolar), 2021’in Aralık ayı (2.07 milyar dolar), 2022’nin Şubat ayı (2.5 milyar dolar), 2022’nin Mart ayı (2.06 milyar dolar), 2022’nin Nisan ayı (3.21 milyar dolar).

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Opensea’de Deprem Etkisi Yaratan Olay!

Sonrakini Oku

Eurovision Galibi Kalush’un Çiftte NFT Zaferi!

Bir Cevap Yazın