Ethereum Yorumları: ETH Fiyatı “Ölüm Kalım” Seviyesinde

Ethereum fiyatı bugün itibariyle 380 dolara kadar çıkarak buradaki sert direnç noktası ile karşı karşıya kaldı. Aslında Ethereum fiyatının yükselmesinde, lider kripto para birimi Bitcoin’in 11.000 doları görmesinin de etkili olduğu söylenebilir. Bitcoin bu seviyelere kadar çıkarak diğer altcoin’ler için de yükseliş kapısı açtı ve ETH bunlardan birisi oldu.

Buna rağmen uzmanların Ethereum yorumlarına bakıldığında kesinlikle şu an için ETH fiyatının kritik bir seviyede olduğu söylenebilir. Bitcoin’e ayak uydurmaya çalışan ETH, düşen BTC fiyatı ile beraber yeniden 360 dolar seviyesine kadar gerilerse bu durum şaşırtıcı olmayacaktır.

Ethereum Fiyatı İçin Kritik Çizgi: 356 Dolar

350 doların kritik bir destek olduğu biliniyor ve analistler ETH fiyatının buraya kadar düşmedikçe bir sıkıntı yaşamayacağında hemfikir. Bir gecede 368 dolardan 380 dolara kadar sıçrayan ETH’nin bu yükselişinde Uniswap’ın kendi kripto parası da etkili oldu.

Birçok kullanıcı yüklü miktarda UNI satışı yaparak ETH’ye veya USDT gibi stablecoin’lere geçti. Ancak ETH fiyatında görülen ani sıçrama çoğunluğun Ethereum aldığına işaret etmekte.

Bir kripto para analisti ise 356 doların ölüm kalım seviyesi olduğuna işaret ederek ETH‘nin bunun aşılmasına veya kırılmasına bağlı olarak ya çok dip seviyeleri, ya da zirveyi görebileceğini belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin (BTC) İçin 2.000 Dolarlık Hareketin Yönü Açıklandı

Sonrakini Oku

Milyarder İsim Hangi Kripto Paralara Yatırım Yaptığını Açıkladı

Bir Cevap Yazın