Ethereum Yorumları: 500 Doları Geçen ETH’da Hedefler Büyüyor

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), son birkaç gün ve hafta boyunca inanılmaz derecede güçlü bazı fiyat hareketleri sergiledi. Bu güçlü hamleler sonucunda ETH fiyatı 500 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıktı ve orada kalmayı başardı.

Ethereum Fiyatı

Her ne kadar ETH fiyatı bu seviyenin üzerinde kalmayı başarmış olsa da yükseliş hızı durdu ve bu da 500 dolarlık seviyede yoğun satış baskısı olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte analistlere göre ETH’un önümüzdeki günlerde hangi yöne hareket edeceğini Pazar günü kapanışı belirleyecek.

Yapılan açıklamalara göre, ETH’un 500 dolar üzerinde bir kapanış sergilemesinin yeni yüksek fiyatlar için kapı açacağı düşünülürken 500 doların altında bir haftalık kapanışın satış baskısını artırabileceği düşünülüyor.

Bu noktada Ethereum biriktiren cüzdan sayısındaki gözle görülür artışın, bir yükseliş sinyali olarak değerlendirildiğini belirtmekte fayda var. Ayrıca ortaya çıkan bilgiler ETH yatırımı yapan en büyük ilk on cüzdanın da yatırımlarını arttırdığını gösteriyor. Yani yatırımcılar ETH fiyatının hala bir rallide olduğunu düşünüyor.

Ethereum’da 500 Doların Önemi

Ethereum dün 470 dolardan artışa başladı ve fiyatını 519 dolara kadar çıkardı. Dolayısıyla ETH son bir gün içinde oldukça güçlü bir performans sergiledi. Tabii ki ETH’un bu güçlü artışının arkasında Bitcoin rallisi bulunuyor BTC fiyatı adım adım 19.000 dolara yaklaşıyor ve bu da rekor fiyatın da çok uzakta olmadığı anlamına geliyor.

Ayrıca BTC’de yaşanan güçlü artış sadece ETH’da değil tüm altcoin’lerde kendisini gösterdi ve piyasa şu anda yemyeşil. Analistlere göre boğalar şu anda güçlerini arttırmaya devam ediyor ve bu sebeple de rallinin devam etme olasılığı çok yüksek.

Ethereum Yatırımları Artıyor

Ortaya çıkan bilgilere göre yukarıda da belirttiğimiz gibi en büyük on Ethereum adresi, ETH yatırımlarını artırıyor. Bunun da ETH fiyatını yukarı çeken güçlü bir etken olduğu düşünülüyor. Ayrıca borsalarda bireysel talebin de arttığı ifade ediliyor.

Santiment’in açıklamalarına göre BTC‘nin izinden giden ETH, 29 ayın en yüksek seviyesi olan 519 dolara ulaştı. Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para olan ETH en son 21 Haziran 2018 tarihinde bu kadar yüksek seviyeden işlem görmüştü.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dikkat: Bu Token 48 Saatte Yüzde 400 Arttı!

Sonrakini Oku

En Azından 1 ETH Tutan Cüzdanların Sayısında Yeni Rekor

Bir Cevap Yazın