Ethereum Yorum 2021: ETH Fiyatındaki Düşüşe Rağmen Beklentiler Hala Yüksek!

Kripto para birimlerinin şu anda yüksek volatil fiyat hareketleri sergilediklerini rahatlıkla dile getirebiliriz.

Ethereum Fiyat Hareketleri

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un da bu volatil hareketlere bir nevi öncülük ettiği düşünülüyor. 22 Ocak’ta 1.040 dolara kadar gerileyen Ethereum (ETH) dün 1.476 dolara kadar yükseldi ve yeni bir rekora imza atmış oldu. Bu sabaha ise Ethereum’un düşüş grafiği ile başladığı görülüyor.

ETH, son 24 saatte yüzde 5’in üzerinde düşüş yaşadı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 1.324 dolardan işlem görüyordu. Ancak bu seviyeye yükselmeden önce ETH’un 1.290 dolara kadar gerilediği görülüyor.

ETH’da Hedef: 2.000 Dolar

Yaşanan volatil hamlelere ve düşüş grafiklerine rağmen ETH’da ilk hedefin 2.000 dolar olduğu ve bu fiyat seviyesi görülmeden gerçek bir düşüş grafiğinin başlamayacağı düşünülüyor. Çünkü balinaların borsalardaki ETH’larını soğuk cüzdanlara çektikleri görülüyor ve bu da balinaların bir satış yapma isteği içinde olmadıklarını gösteriyor.

Bunlara ek olarak genellikle borsalara herhangi bir kripto para birimi girişinin olması satış baskısı ve dolayısıyla düşüş beklentisi oluşturuyor. Bu sebeple ETH’da düşüş yerine artış grafiğinin oluşması bekleniyor.

Balina hareketlerinin yanı sıra merkezsiz finanstaki (DeFi) toplam kilitli değerin (TVL) tüm zamanların en yüksek değerinin 26 milyar dolara ulaşması da ETH’da bir yükseliş sinyali olarak nitelendiriliyor. Bu durum da analistler tarafından bir yükseliş sinyali olarak nitelendiriliyor.

Borsalardaki İşlem Hacimleri

Spot piyasalardaki işlem hacimlerinin de fiyat beklentileri le ilgili ipuçları verdiği göz önünde bulundurulduğunda ve borsalardaki düşük işlem hacminin aşağı yönlü grafik habercisi olarak nitelendirildiği düşünüldüğünde bu göstergenin de ETH’da şu an için yükseliş sinyali verdiği ifade ediliyor.

Geçen hafta Ethereum’un günlük hacmi ortalama 6,1 milyar dolardı ve bu rakam 11 Ocak’ta görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12,3 milyar dolardan uzak olsa da, Aralık ayına göre hala %240 daha yüksek.

Bunlara ek olarak analistler sadece Ethereum’da değil genel olarak bütün altcoin’lerde bir artış yaşanacağını yani altcoin boğasının başlayacağını düşünüyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Rusya’nın En Büyük Bankası, Kendi Kripto Parasını Çıkartıyor

Sonrakini Oku

Yeni Bir Yılla Gelen Yeni Kripto Fırsatları

Bir Cevap Yazın