Ethereum Yatırımcıları Bu Gelişmeyi Kutluyor!

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yeniden 400 dolar seviyesinin üstüne çıkan Ethereum, yatırımcıları hem bu gelişme hem de %80’lik düşüş yaşayan işlem ücreti gelişmesi ile sevindirdi. Ethereum ağındaki işlem ücretleri Nisan ayından beri inanılmaz bir yükseliş trendine girmiş ve tüm zamanların rekoruna çok yaklaşmıştı.

ETH/USD işlem çifti 450 doları görüp düşse ve bu aylarda çok dalgalanma yaşasa da işlem ücreti her zaman artmaya devam etti ve yatırımcılar bu sebeple ciddi mağduriyet yaşadı. Özellikle merkezsiz finans uygulamalarının ağda oluşturduğu yoğunluk, ETH işlemlerinin gecikmesine ve ücretlerin rekor kırmasına yol açtı.

Ethereum İşlem Ücretleri Düştü

Ancak yeni elde edilen verilere göre bu durum değişmek üzere ve en yüksek seviyeden yaklaşık olarak %80’lik önemli bir düşüş yaşandı. Santiment ve Etherscan verilerine göre işlem ücretleri düşse de bu durum ağdaki işlem kapasitesinin azaldığı anlamına gelmiyor. İşlemler yine yüksek seviyede olsa da ücretlerin düşme sebebi ağın birkaç haftadır aynı kapasitede devam etmesi gibi görülüyor.

Bu da ağın istikrarının devam etmesini sağlayıp, işlem ücretlerinde dengelenmeyi beraberinde getirdi. Ethereum yatırımcıları bu gelişme sayesinde artık daha ucuza işlem yapabilecek ve ETH işlemleri için uzun süreler beklemeyecek. Bu sadece ETH yatırımcılarını değil aynı zamanda ERC-20 tabanlı USDT yatırımcılarını ve sık sık stablecoin transferi yapanları da olumlu etkileyecektir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İki Yıldır Bekleyen Bitcoin Balinası Yeniden Harekete Geçti

Sonrakini Oku

Bu Kripto Para Rekor Kırdı!

Bir Cevap Yazın