Ethereum Ve Binance Smart Chain Arasındaki Yarış Kızışıyor!

Bu düşüş döngüsü sırasında birkaç şey değişmedi. Gelişmekte olan projelerin geliştirme faaliyetleri ve mevcut projeler arasındaki şiddetli rekabet. DeFi ve Ethereum, Binance Smart Chain ve Polygon gibi piyasa moderatörlerinin piyasa performansı, bu rekabeti sadece körükledi. Yine de, muazzam pazar düşüşlerine rağmen, bu platformlardaki DeFi uygulamalarının zincir içi etkinliği, özellikle Binance Smart Chain ile dikkat çekici oldu ve sürekli olarak kendini geliştirdi.

Binance Smart Chain Beklenenden Daha Mı İyi?

BSC’nin hacimler açısından son zamanlardaki düşüşü ve düzenleyici kaygılarla karşı karşıya kalan ana borsasını tartışılabilir. Ancak, önceki çeyreğin tamamında BSC’nin aşamalı büyümesine odaklanmak çok önemlidir. Ve sayılar bunu gösteren en büyük etmendir.

Dappradar’a göre Binance Smart Chain, 2021’in ikinci çeyreğinde en çok kullanılan blok zinciriydi ve etkinlik açısından Ethereum ve Polygon’u geride bıraktı. BSC, 2021’in ilk çeyreğine göre %400’den fazla bir artışla 420.000’den fazla günlük benzersiz adres cüzdanına (UAW) sahipti. BSC’de kilitlenen toplam değer de %28,9 arttı. Aslında, BSC, platformun 1,02 milyon UAW’ye ulaştığı 12 Mayıs’ta yeni bir rekor kırdı.

Şimdi dikkate alınması gereken birkaç şey var. Ethereum, kilitli toplam değer veya TVL açısından lider olmaya devam ediyor ve Compound, AAVE ve Uniswap gibi üç muazzam projeye hizmet vermeye devam ediyor.

 

Yine de, BSC’nin elindeki koz, PancakeSwap’ın büyümesi olmuştur. BSC’nin TVL’si, ilk zamanlar 25 milyar dolara yakındı. Ve yaklaşık %28’i PancakeSwap tarafından yönlendirildi. CAKE tokeni tarafından yönetilen DEX, çeyreğe göre %32,8 artarak TVL’de 7 milyar doları aştı.

Ek olarak, PancakeSwap’ın TVL sayıları Uniswap ve Compound’dan da yüksekti ve 2021’in 2. çeyreğinde yalnızca AAVE’nin gerisinde kaldı.

 

Bu BSC İçin Bir Avantaj Mı?

Daha önce bahsedildiği gibi, BSC tutarlı bir büyüme dönemi yaşarken, Ethereum AAVE, Compound’a hizmet vermeye devam ediyor; son birkaç ayda toplumun güvenini kazanmış projeler. Bununla birlikte, BSC ve promosyon doğrusallığı söz konusu olduğunda, diğer dApp’ler de göreceli bir oranda büyümeye başladı. DEX toplayıcısı olan Autofarm, BSC’de en çok kullanılan 2. dApp oldu. Aydan aya ortalama %252 artışla 20.800’den fazla günlük benzersiz cüzdanı ulaşan Autofarm İlk çeyreğe göre %396 gibi büyük bir artış gösterdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple (XRP) Boğaları Üstünlük Sağladı! XRP O Hedefe Koşuyor!

Sonrakini Oku

Bir kripto para borsasına ortak olmak istemez misiniz?

Bir Cevap Yazın