Ethereum Mücadele Ediyor, Başarılı Olabilecek Mi?

Ethereum son zamanlarda piyasada yaşanan artışların etkisiyle bir toparlanma içine girdi ve yazının yayına hazırlandığı sırada 132.27 dolar seviyesinde seyrediyordu.

Destek ve Direnç Seviyeleri

Ethereum 125 dolarlık destek seviyesinden başarılı bir şekilde faydalandıktan sonra dolar karşısında artışa geçti. Bu yükseliş 130 dolarlık direnç seviyesinin kırılması ile sonuçlandı. Yani piyasa hacmi bakımından ikinci sırada yer alan kripto para birimi destek seviyesinden aldığı güçle direnç seviyesini aşmış oldu.

Öte yandan boğaların fiyatı 100 saatlik hareketli ortalamanın üzerine taşıyabilmesi fiyatın 132 doların üzerini görmesini sağladı. Ancak analistlerin yaptığı açıklamalara göre 135 dolarlık bölge önemli bir direnç seviyesi ve bu seviyede ETH fiyatı bir engelle karşılaşabilir. Hatta Ethereum’un geçtiğimiz saatlerde 135 doları geçmek için bir kaç hamlede bulunduğunu ve bu girişimlerin başarısız olduğunu da ifade edebiliriz.

Ancak eğer boğalar kontrolü kaybetmez ve 135 dolarlık direnç seviyesi kırılabilirse Ethereum’un bir sonraki durağının 140 ve ardından 145 dolar olduğu belirtiliyor. Bu istikrarlı artış sağlanabilirse de daha yüksek seviyelerin görülebileceği ifade ediliyor. Artış devam ederse 155 dolarlık büyük direnç bölgesi test edilebilir…

Düşüş İhtimali

Bilindiği gibi her piyasada artış ihtimali kadar düşüş ihtimali de bulunuyor. Dolayısıyla eğer Ethereum 135 dolarlık bölgeyi geçemez ve birkaç red ile daha karşılaşırsa bu defa bir düşüş eğilimi başlayabilir.

Düşüş eğilimi Ethereum fiyatını muhtemelen 130 dolarlık destek seviyesine yeniden yönlendirir ve eğer bu destek seviyesi amacına uygun hareket etmezse analistlere göre, 124 dolara doğru bir geri çekilme başlayabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Düşüşünün Sebebi Belli Oldu: Düşüş Sürecek Mi?

Sonrakini Oku

Opera, .Crypto Alan Adlarını Entegre Etmeye Başladı

Bir Cevap Yazın